Комуністичний Китай надалі залишається країною, в якій за нелегальне ввезення релігійних текстів та Біблій можна потрапити на кілька років до в’язниці. Але коли мова заходить про гроші, то все можливе. Китай завалив увесь світ дешевими іграшками, одягом, електронікою, ширвжитком, а в травні цього року планує запустити на повну потужність верстати найбільшої у світі спеціалізованої поліграфічної фабрики, яка щомісяця видаватиме по мільйону примірників Біблії. Це спільне підприємство Китайського християнського благодійного товариства та розташованої у Великій Британії компанії «Юнайтед Байбл Сосаєтіз».
Як повідомляє німецька інформагенція ДПА, фабрика Amity Printing («Дружній друк») розташована в схожому на авіаційний ангарі площею 85 тис. кв. метрів у промисловій зоні семимільйонного міста Нанкін на сході Китаю. Друкарня вже зараз випускає щомісяця до 800 тис. примірників Біблії. 80 відсотків цієї продукції наразі реалізується в Китаї, де, за неофіційними даними, нараховується від 40 до 100 мільйонів християн.
Після виведення на повну потужність підприємство щосекунди друкуватиме більше однієї книги і вже 2009 року задовольнить чверть світового попиту на Біблію. Уже сьогодні тут друкуються Біблії 90 мовами — від словацької до суахілі. У світі цю новину зустріли з іронією, оскільки 1,3 мільярда населення Китаю не користується релігійними свободами. До 1979 року єдиною книгою, яку китайцю дозволялося мати вдома, був маленький червоний томик цитат Мао. З початку «відлиги» і дотепер у Китаї було видруковано 50 млн. примірників Біблії, яку надалі заборонено продавати в книжкових магазинах, а розповсюджується книга виключно через християнські спільноти за єдиною ціною 9,50 юаня (півтора долара).