Як повідомили «УМ» в управлінні МНС у Львівській області, з 8–ї ранку першого січня до 8–ї ранку другого січня на курортах Карпат травмувалося 8 туристів. «Усі вони були травмовані під час катання на горі Високий Верх, поблизу села Волосянка Сколівського району», — розповів заступник начальника операційно–координаційного центру з питань збору та обробки інформації МНС Олег Сідіков. Та, як запевняють самі рятувальники, це ще не всі травми, які сталися у Карпатах за останню добу.
«Як ви думаєте, чому саме на горі Тростян та Високий Верх за останній час травмувалося значно більше лижників у порівнянні з іншими курортними зонами? А тому що на цих гірськолижних курортах ведеться цілодобовий нагляд, і є висока звітність рятувальників МНС про нещасні випадки, — пояснюють у Львівському гірському пошуково–рятувальному загоні МНС. — А от на курортах, де заклад обслуговує приватна рятувальна служба, теж не бракує травм і нещасних випадків. Але це не афішується, адже вони не підлягають під звітність у МНС».
Тож кореспондентка «УМ» вирішила передзвонити на один із популярних приватних гірськолижних курортів — «Буковель» — і розпитати, скільки ж людей тут травмувалось за останні кілька днів. З інформацією там не поскупилися. «За два дні у нас близько десяти осіб отримали різноманітні травми. Більшість — через алкогольне сп’яніння і через власну необережність. Вибачте, але точну кількість травмованих назвати не можемо», — повідомили «УМ» у рятувальній службі «Буковеля».
Окрім рятувальників, справді гаряча пора розпочалась і в медиків. У районних та місцевих лікарнях взагалі не до свят. Тут уже протягом двох днів відділи травматології поповнюються, а медики не мають ані п’яти вільних хвилин. «До нас постійно звертаються лижники з переломом ноги, забоями, — каже головний лікар Сколівської центральної лікарні Іван Щадей. — Маємо зараз багато роботи, тож якщо хочете отримати повну картину, скільки травмованих звернулися у нашу лікарню за період свят, передзвоніть 12 січня».
У Славській міській лікарні, в самому серці гір, також відмовляються розповідати про травмованих пацієнтів. Часу немає. «До нас щойно поступив травмований лижник із курорту «Захар Беркут», що розташований біля гори Високий Верх. Головний травматолог зможе поговорити з вами тільки завтра зранку», — сказали «УМ» у лікарні.
«Травмуються винятково через власну необережність, здебільшого це людський фактор, — розповідають у Львівському гірському пошуково–рятувальному загоні МНС. — Але причиною травм може бути і недбалість самих працівників відпочинкової бази, рідше — погодні умови. Найнесприятливішим для катання є мокрий сніг, лід, ожеледиця. Та й велике скупчення людей на вихідні та святкові дні підвищує ризик».