Суд над «викрадачами дітей»
У Чаді засуджено шістьох працівників французької гуманітарної організації «Ковчег Зої» до восьми років примусових робіт. Такий вирок — за спробу вивезти до Європи 103 сиріт із дитячих притулків Чаду. Суд також зобов’язав засуджених виплатити по 88 тис. доларів компенсації за кожну дитину, тобто разом дев’ять мільйонів доларів. Також засуджено до чотирьох років ув’язнення громадянина Чаду та громадянина Судану, причетних до цієї незрозумілої справи. Французи виправдовувалися, що чадська посередниця представила їм цих дітей як сиріт з охопленої громадянською війною суданської провінції Дарфур, а натомість з’ясувалося, що частина дітей — з Чаду і має принаймні одного з батьків.
МЗС Франції повідомило вчора, що подасть Чаду запит про екстрадицію засуджених, аби вони відбували покарання на батьківщині.
Росіяни порушують повітряний кордон Фінляндії та Данії
«Російський військовий літак позавчора порушив фінський повітряний простір», — повідомив речник Міністерства оборони Фінляндії Йиркі Івонен. Йдеться про транспортний літак Ту–154, який перебував у фінському повітряному просторі приблизно три хвилини. Данські ЗМІ, в свою чергу, повідомили вчора, що на Різдво винищувачі F–16 змушені були вирушити на перехоплення двох російських стратегічних бомбардувальників Ту–160, які наближалися до кордонів Данії. Отож зворотний шлях до бази під Мурманськом російські бомбардувальники пройшли у супроводі норвезьких та британських винищувачів.
У роки «холодної війни» випробування кордонів ворога, особливо на свята, було звичайною практикою СРСР.
Російські C–300 для Ірану
Білий дім висловив глибоке занепокоєння з приводу заяви міністра оборони Ірану Мостафи Мухаммада Наджар, про те, що Росія постачатиме до цієї країни свої найсучасніші системи протиповітряної оборони С-300. Іранська сторона наразі не повідомляє, коли будуть здійснені поставки першої системи С–300, а Москва відмовляється коментувати це повідомлення. Цього року Росія вже продала Ірану за 700 млн. доларів 29 систем протиповітряної оборони ТОР М–1.