Донецький патріотизм — то така штука, що успішно виконує в регіоні роль зброї масового ураження свідомості. Саме тому донеччани в цілому нормально сприймають те, що тутешні вулиці можуть називатися на честь земляків — нині живих Героїв України Юхима Звягільського та Валентина Ландика. Проте на цьому тлі мешканці краю віддають шану й іншим Героям. Свідченням цьому є й свіжий факт — Героя України В’ячеслава Чорновола, 70–річчя якого недавно вшановували в державі, прийняли почесним гірником до однієї з бригад на шахті імені Стаханова.
Згадане вугільне підприємство, що входить до ДП «Красноармійськвугілля», розташоване в місті Димитрове. І саме тут свого часу був територіальний округ, від якого на президентських виборах у 1991 році балотувався В’ячеслав Чорновіл. Причому йому тоді тут симпатизували і «червоні директори», і рядові гірники. А тому завдяки зусиллям Донецького обласного осередку Народного руху вже вдалося своєрідно увіковічнити ім’я Героя України на шахті імені Стаханова. Існує навіть спеціальний наказ №02–158 К, згідно з яким В’ячеслав Чорновіл — як почесний член бригади — зарахований до складу машиністів на пресах та маніпуляторах на одній з дільниць.
Відомо, що із Донеччиною пов’язана ще одна сторінка з біографії В’ячеслава Чорновола. Наприкінці 50–х років він працював на ударній будові на металургійному комбінаті в Маріуполі. Звідси й з’явилася ідея встановлення там меморіальної дошки Герою України. Донецька обласна організація НРУ звернулася з відповідним клопотанням до керівників меткомбінату імені Ілліча, проте отримали у відповідь категоричне «ні». У листі за підписом заступника директора з персоналу Ю. Чентукова відмова мотивується тим, що металургійне підприємство вважається виробництвом із підвищеним рівнем небезпеки, а тому доступ і пересування тут осіб, які могли б побачити меморіальну дошку, обмежений. До речі, очолює металургійний комбінат імені Ілліча ще один Герой України — Володимир Бойко.