Уже найближчим часом при Міноборони буде відкрито цілодобову гарячу лінію для солдатів строкової служби та їхніх батьків. Зателефонувавши за певним номером, вони зможуть оперативно повідомити про випадки нестатутних взаємовідносин у військових частинах для термінового реагування. Як повідомили «УМ» у прес–службі уряду, про це днями домовилися перший віце–прем’єр Олександр Турчинов та міністр оборони Юрій Єхануров, адже солдати в українському війську продовжують гинути від «дідівщини», що й засвідчила тиждень тому смерть строковика Юрія Сташенка на 61–му арсеналі Південного оперативного командування Сухопутних військ, що дислокується у місті Лозова на Харківщині.
«Ця надзвичайна подія є ще одним аргументом щодо прискорення переводу армії на професійну основу. Розслідування загибелі солдата Юрія Сташенка Прем’єр–міністр Юлія Тимошенко взяла під особистий контроль», — зазначає пан Турчинов.
Крім цього, міністр оборони Юрій Єхануров додає, що система цивільного контролю, зв’язків із громадськістю та ЗМІ у Збройних силах буде прозорою. Виявляється, у кожній військовій частині в кімнатах відвідувачів на КПП, у розташуванні підрозділів та військових комісаріатах уже розміщено інформаційні стенди з поштовими адресами та контактними номерами телефонів громадської приймальні Міноборони, уповноваженого ВР із прав людини, Генштабу ЗСУ та його соціально–психологічного управління, Військової служби правопорядку, військових прокуратур, регіональних організацій солдатських матерів, командирів та їхніх заступників із гуманітарних питань.
До того ж, найближчим часом у війську можуть запровадити ще й цікавий досвід радіотехнічної бригади повітряного командування «Захід» — відеокамери на місцях несення служби та в казармах усіх підрозділів. За словами військових, черговий бригади завдяки монітору знає, чи на місці днювальний, чи забирається розташування, і чи все в порядку в спальному приміщенні. Запис на камеру не ведеться — вона призначена тільки для спостереження. Але солдати звикають до камер, тому «дурощі їм в голову не лізуть». У Міноборони вважають цей досвід вдалим.