Різдвяні свята настали. Різдво Христове сьогодні святкують католики, а незабаром, сьомого січня, святкуватимуть і православні та греко–католики. І коли на Святвечір збереться ціла родина, чи не прекрасно мати в себе вдома лампадку з часточкою Вогню, запаленого у Віфлиємі — колисці Ісуса Христа! Цей вогник уже 19 років несуть у світ скаути. Українські скаути — пластуни, прийняли Вогонь від польських побратимів, харцежів, на україно–польському кордоні 20 грудня, а за кілька днів на шести велосипедах доправили його до столиці. Отож цієї неділі в Києві, на Володимирській гірці, біля пам’ятника князю–хрестителю Русі зустрічали Вогонь з Віфлиєму, аби звідси він розійшовся по всіх містах України.
Віфлиємський вогонь миру — традиція, започаткована австрійською радіостанцією з міста Лінц у 1986 році. Згодом її перейняли скаути, і з того часу розповсюдження Вогню вони вважають за свій почесний обов’язок. «Ми привезли його, щоб він горів на Святих Вечерях у кожному домі, — каже пластунка Соломія Кейван. — Дуже мало людей знають, що свічечка, яка горить на Святу Вечерю, це має бути саме Віфлиємський Вогонь, з місця народження Ісуса Христа». За традицією, спочатку Вогонь привозять до Відня. Там, у соборі починається його світова естафета. В Україну Вогонь потрапив через скаутів Словаччини та Польщі, наші пластуни передали його цієї неділі скаутам Молдови, а протягом тижня передадуть російським скаутам. Тим часом свічку Віфлиємського Вогню запалили на найвищій вершині України — горі Говерлі. «Я точно знаю, що цей Вогонь є вже в Африці та Північній Америці, тож на Святвечір кожен може бути впевнений, що в нього горить вогонь, який є по цілому світі», — розповів «5–му каналу» Ярема Дух, один із львівських пластунів, що зустрічали Вогонь на кордоні.
Хлопців, які на шести велосипедах чотири дні поспіль везли Вогонь до Києва, радо зустрічали в кожному місті й селі: «Люди бачили нас і казали: «Дивіться, Віфлиємський вогонь везуть!». Автомобілі обганяли нас, зупиняли і просили запалити їм свічку», — розповів Назар Зелінка, один із велосипедистів–«вогненосців». Вогонь спеціально доправили до Києва перед 24 грудня, аби від нього могли запалити на Різдво свічки і католики, і православні з греко–католиками. З Володимирської гірки він потрапив до православного Михайлівського Золотоверхого собору, греко–католицького Василя Великого та римо–католицького святого Олександра.