Апеляційний суд Донецької області виніс вирок, згідно з яким З0-річний мешканець Дружківки доживатиме віку вже за гратами. Вищу міру покарання у вигляді довічного ув'язнення нинішнього року в області суд виносить вперше, однак, враховуючи особистість підсудного, на думку фахівців, цілком закономірно. Адже молодого чоловіка вже було засуджено за схожий злочин на 10 років позбавлення волі, однак про якесь виправлення навіть говорити не доводиться.
Затриманий за підозрою у згвалтуванні та вбивстві 15-річної дівчини підсудний під час суду відмовлявся визнати свою вину, хоча попередньо зізнався слідству про скоєне. Влітку минулого року в стані алкогольного сп'яніння він узявся проводжати дівчину додому. Однак повів у лісопосадку, де й згвалтував. А коли потерпіла пообіцяла розповісти про наругу рідним та міліції, молодий чоловік узявся за ніж. Пізніше експертиза нарахувала на тілі нещасної більше 60 поранень.
Труп жертви, схований у тій самій лісопосадці, відшукали вже наступного дня, а невдовзі під вартою опинився й підозрюваний. Довести його причетність до злочину практично на сто відсотків допомогла ще й спеціальна ДНК-експертиза. І, звісно, поза увагою слідчих не могли залишитися окремі рядки біографії підсудного. Ще у 18-річному віці він згвалтував 9-річну дівчинку, після чого дев'ять місяців перебував у психіатричній лікарні із суворим наглядом, а потім був засуджений до 10 років позбавлення волі.
Однак дві п'ятирічки за гратами мало посприяли виправленню. У ході слідства з'ясувалося, що майже відразу після звільнення — у листопаді 2002 року — сексуально заклопотаний молодик знову взявся за своє. Причому почав розбещувати... власну 11-річну сестру. Про наполегливі чiпляння по ночах перелякана дівчинка розповіла матері, і та намагалася спати тільки разом з донькою. Та оскільки це не завжди вдавалося, мати навіть змушена була змінити місце проживання. Разом з донькою вони тоді виїхали в інше місто — подалі від небезпечного сина і брата.
Оцінивши всі зібрані докази та результати експертиз, суд визнав, що вони достатньо доводять вину підсудного, і тому погодився з прокурором Сергієм Лісняком, який вимагав вироку у вигляду довічного ув'язнення. Вирок має набути чинності після винесення визначення Верховним Судом України і може бути оскаржений там-таки. А ще в підсудного залишається право на помилування: питання про ймовірність заміни довічного ув'язнення на певний строк розглядається й вирішується особисто главою держави. Не виключено, що 30-річний А. й спробує скористатися згаданими правами, оскільки на завершальному етапі слідства взявся активно заперечувати попередні свідчення й відмовлявся визнавати свою вину.