З тієї непотрібної нашому народу війни Андрію Чаппі пощастило повернутися живим. Восени 1983 року генерали замінили мелітопольця прапорщиком Михайлом Криворотьком — і той повернувся з Афганістану у цинковій домовині. Цю обставину гвардієць Чаппа переживає до сьогодні — ніби переклав фатум на плечі земляка... Не є солодким і життя тих 7240 учасників локальних воєн, котрі мешкають у Запорізькій області. Андрій упевнився на власній шкурі, на кожному кроці — чиновницьке свавілля, хабарництво, несправедливість. Так допекли «афганця», що той вирішив вдатися до протестної акції. В адресованому Президенту України листі попросив виключити своє прізвище з переліку нагороджених знаком «Захиснику Вітчизни» (відповідний указ Кучма підписав 14 жовтня 1999 року). І доклав відповідне посвідчення. Не клопочучись більше ні про що!
Мотивація такого вчинку? Андрій Чаппа працював головним інженером мелітопольського комунального підприємства «Водоканал». До 19 серпня 2003 року. Того дня новий директор ультимативно заявив на нараді, що «цей працювати не буде». Відповідь головного інженера була інтелігентною: без усіляких скандалів він подав заяву про звільнення за власним бажанням («Рішення я прийняв за 15 хвилин»). Адміністрація ж у колесо мирного «розлучення» вставила аж дві палиці. По-перше, не виплатила звільненому розрахунок (а це 7284 гривні); по-друге, у трудовій книжці кадровик вписала: звільнений у зв'язку зі скороченням штатного розкладу. Остання обставина закрила пану Чаппі доступ до послуг Центру зайнятості населення.
Два позови до суду припадають порохнявою. Ось «афганець», не розуміючи, хто ж у нашій державі є гарантом Конституції — директор «Водоканалу» чи Президент, — поцікавився адресою канцелярії Леоніда Кучми, аби висловити свій протест чивновницькому свавіллю навіть стосовно осіб, наділених пільгами ветерана війни.
Достатньо додати, що після виходу екс-директора мелітопольського «Водоканалу» на пенсію саме Андрій Чаппа повинен був посісти вакансію керівника. Не рвався головний інженер нагору драбиною кар'єри, поступився новенькому. І отримав «подяку».