Віднедавна у донецьких комуністів з’явився серйозний подразник — указ Президента України, де йдеться про можливість перейменування вулиць, площ та районів, які носять імена діячів радянської доби. Мітинг під категоричним гаслом «Руки геть від наших вулиць і площ!» відбувся на площі імені Леніна. Його учасники — переважно літні люди — рішуче засудили згадану ініціативу глави держави. Більше того, за словами керівника депутатської фракції КПУ в Донецькій обласній раді Сергія Ільїна, головним завданням нині є «захистити рідний Донбас від диктатури Ющенка».
Продовженням акції протесту комуністів та «вітренківців» стало пікетування ними сесії Донецької обласної ради. І депутати не забарилися із відповіддю — прийняли звернення до територіальних громад, депутатів місцевих рад та органів виконавчої влади «про недопустимість загострення громадсько–політичної ситуації в Донецькій області».
Іншими словами, перейменовувати «радянські» вулиці, площі, проспекти, парки та райони на Донеччині ніхто поки не збирається.
Цікаво, що в ході голосування сталися події, що нагадували недавні перипетії у Верховній Раді. Під час першої спроби чомусь не спрацювала система «Рада». Отож за звернення дружно проголосували вручну — із 113 присутніх депутатів тільки один утримався...
ДО РЕЧІ
Архітектурні «ленінці» Донеччини
За підрахунками облдержадміністрації, топоніми з комуністичним минулим є в 364 населених пунктах області. В тому числі — 1359 вулиць, проспектів, площ імені Леніна чи Ілліча, 67 — імені Кірова, 57 — імені Калініна, 48 — імені Крупської, 44 — імені Дзержинського, 43 — імені Щорса, 38 — імені Свердлова, 35 — імені Постишева, 33 — імені Артема, 30 «Октябрьских», 10 «Комуністичних», 32 «Комсомольських», 21 — імені Карла Маркса тощо. А також вулиці імені низки з’їздів КПРС, імені 40–річчя, 50–річчя, 60–річчя, 70–річчя Жовтня, вулиці імені Вишинського, Молотова, Жданова та інших комуністичних діячів.