Президент Росії Володимир Путін, якого американський часопис «Тайм» назвав «Людиною року», гідно «віддячив» за цей вибір. В інтерв’ю, яке вчора видрукував «Тайм», Путін звинуватив США у втручанні у внутрішні справи Росії. З висловлювань Путіна також зрозуміло, що він надалі вважає Україну зоною впливу Росії.
«Ситуація, що має місце (в Україні), мені здається небезпечною, — відзначив Путін. — Чомусь США вирішили, що в Україні є частина політичної еліти проамериканська, а частина — проросійська, і вирішили підтримати ту частину, яку вважали проамериканською, так званих «помаранчевих революціонерів», — заявив Путін, назвавши це рішення «помилкою». «Краще дати людям самим вирішувати внутрішні проблеми. Ви їх підтримали в діях, що явно мають антиконституційний характер, адже усе, що там було зроблено, усе — порушення Конституції, — підкреслив Путін. — От що зробили Сполучені Штати в Україні; те ж саме відбувається й у Грузії». «Цей конфлікт продовжується дотепер, країна цілком дестабілізована, і, зважаючи на все, такий стан збережеться ще досить довго», — пророкує Путін.
Рішення редколегії тижневика «Тайм» наштовхнулося на нерозуміння і подив частини міжнародної демократичної спільноти та російської опозиції, адже відповідальний секретар часопису Річард Стенгел сам заявив в обґрунтуванні рішення: «Він (Путін) — новий російський цар, він небезпечний в тому сенсі, що його не хвилюють громадянські свободи, не хвилює свобода слова».
ДОВІДКА «УМ»
«Тайм», починаючи з 1927 року, щогрудня оголошує «Людину року» — особу, яка, на думку редколегії часопису, мала найбільший вплив (позитивний чи негативний) на розвиток світових процесів. Так «Людиною року» називалися як американські президенти Франклін Рузвельт, Білл Клінтон та Джордж Буш–молодший, так і диктатори Адольф Гітлер та Йосип Сталін (двічі). 2005 року цей титул поділили борець з бідністю, ірландський рок–співак Боно та засновник корпорації «Майкрософт» Білл Гейтс.
Цього року колегія журналу вагалася у своєму виборі між кількома кандидатурами, зокрема віце–президента США Ала Гора, «мами Гаррі Поттера» Джоан Роулінг та президента Китаю Ху Цзиньтао. Але врешті зупинила свій вибір на президентові Росії Володимирі Путіні.