Учора в Брюсселі відбувся саміт глав 27 країн–членів ЄС, головною темою якого було вирішення питання: як схилити Сербію до згоди змиритися з незалежністю Косова. Заключний документ саміт ЄС планував оприлюднити вчора надвечір. Але агенція «Рейтер» учора вранці отримала від власних інформаторів проект заключної резолюції саміту, в якому Сербії за згоду на незалежність Косова пропонується прискорене проходження шляху до вступу в ЄС. Навіть не саме членство, а прихильність Брюсселя на шляху до нього. У проекті заключної декларації саміту констатовано, що переговори щодо Косова вичерпано і розв’язання питання майбутнього статусу цієї провінції має ключове значення для стабілізації у всьому регіоні Балкан.
Євросоюз також мав оголосити старт приготувань до початку стабілізаційної місії в Косові. Офіційний Брюссель, якого в 90–х роках звинувачували в байдужості до кривавих конфліктів на Балканах, тепер має заявити про готовність відправити до Косова на початку наступного року місію у складі 1800 поліцейських.
Комісар з розширення ЄС Оллі Рен заявив перед початком саміту, що рішення про остаточний статус Косова буде прийняте на початку весни наступного року, тобто після проведення в Сербії президентських виборів, які заплановані на 20 січня і (в разі потреби другого туру) 3 лютого.
Португалія, яка закінчує піврічне головування в ЄС, задоволена позавчорашнім підписанням Лісабонської декларації, тому в останні дні не хоче перейматися проблемою Косова і перекладає її на плечі Словенії, яка буде головувати в ЄС у першому півріччі 2008 року. ЄС, імовірно, погодиться визнати незалежність Косова на саміті в Любляні 28—29 березня.