Сьогодні весь столичний бомонд, включаючи політиків і представників шоу–бізнесу, вальсуватиме на Віденському балу в Національній опері України аж до світанку. Його планує відвідати понад дві тисячі осіб. Вартість квитків цього року становить від 500 гривень за танцювальний квиток до 2,5 тисячі за місце в ложі. Виручені кошти спрямують на благочинність.
Для віпів спеціально проводилися майстер–класи під керівництвом головного хореографа Григорія Чапкіса з провідними балетмейстерами. Українські артисти за вісім уроків уже встигли натерти мозолі, намагаючись оволодіти полонезом, полькою, класичним та віденським вальсами. Олег Касьянов, художній керівник балу, каже, що з відомими людьми йому цікаво працювати. З п’яти років існування Віденського балу чотири він готує до нього гостей. Актриса Ольга Сумська на репетиції не танцювала. За її словами, для неї не було партнера, який підійшов би за зростом. «Я жінка немаленька. Чомусь до мене весь час підходять низькі чоловіки. Із Вітею (Віталій Борисюк, чоловік Сумської) на балах не танцюю. Адже це можливість відчути свободу, пофліртувати з іншими чоловіками», — зізнається актриса. Співачка Світлана Лобода блискучу сукню придбала заздалегідь. Запросила хореографа і продюсера Олега Чорного. Якою буде зачіска, ще не знає, але поратися з її волоссям буде власний перукар. У провідних перукарських салонах на п’ятницю черг немає, і якщо хтось із бомонду вирішить перед балом причепуритися, це йому обійдеться в більш ніж 400 гривень.
Хлопчача група «Чотири королі» вчилася танцювати в переможниці «Танців із зірками» Олени Шоптенко. Перед балом артисти походили по крамницях за новими костюмами. Троє з них шукатимуть напарниць по танцях на балу, лише одного з королів — Ігоря Гаркевича буде супроводжувати професійна танцівниця. Попри те, що на репетиціях він часто наступав партнерці на ногу, на балу хоче натанцюватися досхочу.
Григорій Чапкіс не дуже задоволений підготовкою артистів. Каже, що, безперечно, найкраще танцює Наталка Могилевська, а для решти він кричить: «Вперед!», а вони йдуть назад. «Я кажу «Назад!», а вони йдуть вперед. Кажу: права нога, а вони: почекай, де ж права? Тіло їм не підкоряється».
Організатор Віденського балу в Києві, генеральний директор компанії «Дипломат Сервіс», голова Всеукраїнського бального комітету Денис Кудін розповідає, що в Україні дуже умовний етикет балу. «У світі є перелік автомобілів, у яких прийнято приїздити на такі події. У нас приїздять, у чому заманеться. Знаю лише один випадок, коли «Лексус» купили спеціально до балу. Це зробив якийсь депутат Київради».
За його словами, популярність бальних танців дуже зросла, тому танцювальний майданчик збільшили на 25 відсотків. «Цього року гості зможуть вальсувати на 500 квадратних метрах танцювальної підлоги. А найголовнішою родзинкою цьогорічного Віденського балу стане виступ всесвітньовідомого тенора Зураба Соткілави».