Міністерство освіти вчора завершило перевірку ситуації в Печерській міжнародній школі, один з учителів якої (а саме — ірландець Шінкенс) пропонував десятикласникам «вжитися в образ Гітлера» та розповідав учням про методи й особливості нацистської пропаганди.
У провину вчителю висувають те, що він під час уроків історії використовував посібники «Веймар та нацистська Німеччина» авторства Джона Хіта та Кріс Хінтон (Лондон, 2000). Спеціалісти з Міносвіти дійшли висновку, що «окремі розділи зазначеного посібника не враховують вікових та психологічних особливостей учнів 15—16–річного віку, містять некоректне подання матеріалу та ілюстративний матеріал, який може негативно впливати на психіку неповнолітніх».
Крім того, метод «занурення в історію», який пан Шінкенс використовував при вивченні теми «Геноцид: нацизм, Холокост, сталінізм 1930–х років в Україні та геноцид у Руанді 1994», в Міносвіти визнали «грубою методичною помилкою, яка деформує виховну функцію і може сформувати в учнів частково позитивний образ нацизму та негативно вплинути на формування світогляду».
Зважаючи на резонансність скандалу, який, крім усього іншого, впливає на міжнародний імідж України, Міносвіти звернулося до СБУ з проханням скоротити термін перебування в Україні викладача, громадянина Ірландії К. А. Шінкенса — відповідно до ст. 31, 32 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства».