«Трійка» посередників від ЄС, США та Росії на переговорах між сербами та албанськими сепаратистами констатувала, що сторони конфлікту не змогли дійти компромісу про майбутній статус провінції, і передала свій висновок генсеку ООН Пан Кі Муну. Рада безпеки ООН розгляне косовське питання 19 грудня. Не виключено, що албанці до того часу вже проголосять незалежність в односторонньому порядку. Хоча наразі косовари погоджуються зачекати з цим до січня 2008 року.
Глава МЗС Росії Сергій Лавров уже заявив, що рішення з питання статусу Косова стане прецедентом для невизнаних республік СНД.
МЗС Сербії підготувало план дій щодо тих країн, які визнають незалежність Косова, повідомив глава цього відомства Вук Єремич. Він відмовився назвати перелік заходів, пославшись на те, що вони наразі становлять державну таємницю. Але зазначив, що запропонований план передбачає «як найжорсткіший захід — розрив дипломатичних відносин із країнами, які визнають незалежність Косова». Глава дипломатії ЄС Хав’єр Солана повідомив учора, що Євросоюз наближається до спільної позиції з Косова, тобто йому вдалося «викрутити руки» тим п’яти країнам ЄС, які виступали проти надання Косову незалежності. Вірніше, чотирьом. Бо, за інформацією «Франс пресс», одна неназвана країна ще пручається. Ймовірно, йдеться про Румунію, оскільки з п’ятірки тих, хто здався перед тиском Брюсселя, названо Кіпр, Грецію, Словаччину та Іспанію.