Узимку Говерла здебільшого безлюдна: кількість бажаючих її підкорювати в сувору пору року різко зменшується порівняно з літнім періодом, хоча екстремали в Україні не переводяться. Наприкінці минулого тижня на найвищу українську гору видерлася група львів'ян — представники облдержадміністрації та молодіжної організації «Пласт», присвятивши сходження Дню злуки УНР та ЗУНР. Підкорювачів зі Львова супроводжували гірські рятувальники. Погода, як розповів «УМ» начальник Ворохтянського аварійно-рятувального пункту (АРП) Михайло Савчук, видалася кепською: при температурі мінус 15 градусів дув сильний вітер, і хлопцям увесь час довелося розтирати побілілі обличчя, аби вберегтися від обмороження.
Цього разу, слава Богу, все обійшлося добре. Як і за першої цьогорічної НП, коли в районі Говерли заблукало шестеро членів збірної команди України з веслування на байдарках і каное на чолі з головним тренером.
«Під вечір ми одержали повідомлення від директора турбази «Заросляк» про те, що збірники-веслувальники не повернулися з планових занять, — розповідає Михайло Васильович, — і негайно організували пошукові роботи. Близько о пів на десяту вечора знайшли їх неподалік полонини Кузьмище. З'ясувалося, що спортсмени, шукаючи зручне для фізичних тренувань місце, залізли в гущак — молодий ліс, і непомітно перевалили через гірський хребет. А коли почали повертатися, заблукали, бо знявся вітер і замів раніше прокладені у снігу сліди. Ми благополучно доставили веслувальників на базу».
Однак необачність у горах не завжди завершується так щасливо. Торік ворохтянських рятувальників сім разів піднімали по тривозі на пошуки зниклих мандрівників. Окрім того, під час профілактичного обходу працівник АРП в районі гори Данціж знайшов мертве тіло хворого на діабет, котрий з товаришами приїхав підкорювати Карпати. Інший чоловік загинув під Говерлою. Його організм після інсульту також не витримав гірських навантажень.