Ця тема — діоксинова — стосовно промислової вибухівки, яка виробляється на державному підприємстві «НВО «Павлоградський хімічний завод», вперше гучно прозвучала на громадських слуханнях, що проходили у березні нинішнього року в столиці Західного Донбасу. Редактор газети «Вєстнік Крівбасса» і депутат Криворізької міськради Володимир Гончар повідомив присутнім неабияку сенсацію: за його даними, емульсійні вибухові речовини марки «ЕРА» містять у собі діоксин, вельми небезпечний для здоров’я людини. Більше того, Криворізька міська рада прийняла рішення, яким забороняється використання вибухівки з Павлограда гірничовидобувними підприємствами міста.
Проте керівництво хімзаводу на цю проблему дивиться під іншим кутом. Зокрема, після проведення відповідних аналізів і досліджень фахівцями сертифікаційного центру промбезпеки видано Державний акт про відповідність цієї продукції усім вимогам нормативної документації. Окрім даних хімічного аналізу, у вищезгаданому документі привертає увагу і ще один цікавий факт. Діоксини утворюються шляхом хімічних сполучень при температурі до 750 градусів, тоді як під час вибуху емульсійної вибухової речовини фіксується температура 3000—3500 градусів. Отож розповсюджену у газетах інформацію про те, що під час вибуху емульсійних вибухових речовин «ЕРА» утворюються діоксини, слід вважати недостовірною. Загальна сума заподіяної цим шкоди оцінюється у десятки мільйонів гривень.
Генеральний директор Павлоградського хімзаводу Леонід Шиман рішення про направлення гучних позовів називає продиктованим не тільки захистом власних інтересів підприємства, а й прагненням зняти соціальне напруження, яке склалося довкола питання утилізації твердого ракетного палива.