Під час Всеукраїнської наради «Безбар’єрна Україна» Президент Віктор Ющенко доручив Кабміну щороку готувати звіт про зменшення бар’єрності в українському суспільстві для людей з обмеженими фізичними можливостями. Так, за дорученням Президента Рахункова палата має перевірити раціональність використаних на цю справу коштів. А голови облдержадміністрацій разом із громадськими організаціями та об’єднаннями інвалідів мають розробити обласні програми з поліпшення умов пересування людей з особливими потребами та їх доступу в приміщення громадського користування — школи, бібліотеки, кінотеатри, аптеки, магазини. Ці програми Ющенко просив надіслати до секретаріату Президента до 2 січня 2008 року.
Крім того, протягом 30 днів міністри мають організувати реконструкцію будинків та приміщень своїх міністерств — щоб людина на візку могла потрапити туди самостійно. Найбільше Віктор Ющенко незадоволений роботою Міністерства транспорту та зв’язку та Міносвіти щодо забезпечення прав інвалідів. «Мені здається, що ніхто так низько не впав, як Міністерство транспорту й Міністерство освіти в цьому питанні», — сказав Ющенко.
До 14 грудня Мінтранс має розробити програму, розраховану на 6 місяців, із забезпечення інвалідів доступним транспортом, у тому числі закупити спеціальні вагони для потягів. Сьогодні для того, щоб інвалід міг сісти у поїзд, хтось має на руках занести саму людину до тамбура, а ще хтось має подати туди ж його візок. «Я прошу вас, щоб ми зустрілися через 10 днів, і ви мені на стіл поклали всю програму по міністерству, що ви можете зробити в найближчі півроку. Програма починається із сьогоднішнього дня», — сказав Президент виконуючому обов’язки першого заступника міністра транспорту й зв’язку Володимиру Корнієнку.
Уже 30 грудня секретаріат повинен зробити публічний звіт, використовуючи інформацію Мінтрансзв’язку про те, скільки за місяць було закуплено вагонів, пристосованих для людей з обмеженими фізичними можливостями.
Також Мінтранс має перевірити громадський транспорт, який закуповується на тендерній основі, та разом з авіаційним департаментом розробити план дій, який би дав змогу в найближчі три місяці пристосувати всі аеропорти для того, щоб можна було надавати послуги інвалідам.
Згідно з офіційними даними, із 20,5 тисячі шкіл лише 3,5 тисячі обладнані пандусами, що дозволяє дітям з особливими потребами просто потрапити до приміщення школи, і лише одна — Білоцерківська ЗОШ №20 — повністю відповідає сучасним вимогам: має спеціально обладнані туалети, доступ до бібліотеки та їдальні, місця у класах для дітей з особливими потребами.
Із вересня наступного року Міносвіти має розпочати підготовку фахівців із сурдоперекладу. А у кожному обласному центрі в ідеалі мають бути навчальні заклади для сліпих та глухих дітей.