Недовизнання
Чехія визнала Голодомор 1932—1933 років в Україні як факт, але не як факт геноциду. Власне слова «геноцид» в постанові, проголосованій 1 грудня, Палати депутатів Парламенту Чеської Республіки немає. У постанові сказано, що Голодомор як трагедію «навмисно та цілеспрямовано спричинив злочинний тоталітарний сталінський режим, щоб зламати опір українського народу проти насильної колективізації, та знищити його національну гідність».
Того ж дня на конференції в Мадриді країниучасниці ОБСЄ прийняли спільну заяву щодо відзначення 75ї річниці Голодомору. В документі вітається ініціатива України щодо відзначення річниці трагедії та участі у цих заходах країн ОБСЄ та наголошується на важливості поширення знань про гуманітарні катастрофи для запобігання їх повторенню в майбутньому.
Вшановані у камені
Будинок №2 по вулиці Довбуша у Львові відтепер прикрашає пам’ятний барельєф генералхорунжому Роману Шухевичу. Саме в цьому домі 30 червня 1907 року народився головнокомандувач УПА.
* * *
У Ялті у сквері ім. Тараса Шевченка 8 грудня відкриють пам’ятник Тарасові Шевченку. Скульптуру дарує місту Фундація ім. Шевченка. Пам’ятник створено в Аргентині — на замовлення цієї фундації — скульптором із міста Вінніпег Леонідом Моложаніним (він є також автором пам’ятників Шевченку у Вашингтоні, БуеносАйресі, СанктПетербурзі). Ще два роки тому скульптуру було доставлено в Ялту, але влада міста не давала дозволу на її встановлення.
Маріупольського крокодила спалили
Зловлений минулого тижня крокодил Годзік минулої п’ятниці помер. За день до смерті рептилії ветеринари оглянули «пацієнта» і винесли вердикт: крокодил впав у стан анабіозу, але жити буде. Рятувальники за власні кошти купили Годзіку вітаміни й антибіотики і до приїзду господарядресирувальника помістили його в спеціальну теплу ванну. Одначе крокодила врятувати так і не вдалося. Причиною смерті ветеринари називають запалення легенів. Годзіка спалили на пустирі за містом, оскільки був ризик, що екзотична тварина може бути джерелом таких же екзотичних хвороб.