Одним із перших відреагував на близький прихід календарної зими досі невловимий у Маріуполі крокодил — в один із передостанніх осінніх днів він «здався» першому стрічному. Ним виявився працівник підрядної організації «Маріупольмонтаж» Василь Акімов, який побачив рептилію поблизу відстійника ТЕЦ меткомбінату «Азовсталь». Як каже робітник, крокодил ніяк не відреагував на позбавлення його волі, бо, схоже, добряче замерз і впав у сплячку. Отож робітники без жодних зусиль віднесли свій «трофей» у підсобку і викликали рятувальників. Тобто незвичні пригоди нільського крокодила на Азовському узбережжі відтепер залишилися тільки у місцевому фольклорі.
Молодий крокодил (завдовжки з метр) втік — спритно пірнув у море від своїх власників — із пересувного цирку 31 травня. Сталося це на одному з пляжів Маріуполя, де з ним фотографувалися всі бажаючі. Попри те, що щелепи у рептилії були на той момент зв’язані скотчем, цей маневр, само собою, не додав настрою численним відпочиваючим — особливо з урахуванням того, що нільський крокодил може вирости до п’ятиметрової довжини. Відтоді тутешні рятувальники докладали чимало зусиль, аби повернути втікача. Проте оскільки ці намагання тривалий час були безрезультатними, підлеглі Нестора Шуфрича стали головними героями місцевих анекдотів і з них потішалися всі кому не ліньки.
Виявивши якось невловимого крокодила в районі судноремонтного заводу поблизу напівзатопленої баржі, переслідувачі робили тут засідки. А для приманки навіть змушені були шукати улюблені ласощі крокодила — морських свинок та білих мишей. Проте абориген Нілу не клюнув і досить уміло уникав усіляких розставлених пасток та сіток.
Затим він облюбував собі місцем проживання і харчування територію ТЕЦ металургійного комбінату «Азовсталь», де відчував себе досить комфортно: є тепла вода і вдосталь риби.
Та з настанням холодів втікач різко втратив свою кмітливість і спритність — ті ж робітники підібрали його сонного і врочисто вручили рятувальникам, а ті його перевезли до Донецька.
«Крокодил поки перебуватиме на території одного з наших підрозділів, — розповів начальник управління МНС України в Донецькій області Андрій Бондаренко. — Ми створили звичні для нього умови — ванну з теплою водою — і отримали консультації у спеціалістів, як його доглядати й годувати. Вже зв’язалися з господарем і тепер очікуємо на його приїзд (той мешкає в Кіровограді. — Авт.). А якщо цього не станеться, шукатимемо підходяще місце для крокодила — зоопарк чи звіринець...».