Із 3 січня наступного року Київ розпочинає масштабну довгострокову програму зі стерилізації безпритульних тварин. Як підрахували фахівці, сьогодні на вулицях столиці мешкає близько тридцяти тисяч чотирилапих «бомжів». Тривалий час із ними боролися, відловлюючи і вбиваючи. Однак результатів це так і не дало. Тож після численних протестів міжнародних організацій захисту тварин столиця України вирішила переймати досвід цивілізованих країн. Там проблему безпритульних тварин вирішили успішно і гуманними методами: якщо бобика стерилізувати, він не дасть потомства, а значить, за 8—10 років ця проблема вирішиться сама по собі. 24 листопада до Києва навіть прибула група ветлікарів Всесвітньої ветеринарної служби (ВВС), щоб допомогти київським колегам у цій справі.
За словами Андрія Панченка, директора Київської міської ветлікарні, собівартість стерилізації однієї тварини становить у середньому 120 гривень. Звісно, перш ніж випустити таку тварину знову на волю, її прищеплять та «помітять» спеціальним нашийником (самців — синього кольору, а самок — червоного). Фахівці зазначають, що стерилізовані тварини менш агресивні, ніж їхні родичі, які здатні до розмноження. А отже, для людей вони не створюватимуть загрози. До того ж випускатимуть їх під нагляд добровольців та волонтерів. На волі такі собаки зможуть охороняти гаражі, автостоянки, територію підприємств. Деяких тварин забиратимуть до притулків (вони будуть створені в кожному районі міста), звідки потім їх прилаштовуватимуть у хороші руки.
За словами заступника голови КМДА Ірени Кільчицької, стерилізація буде проводитись у державних ветлікарнях на Подолі та Троєщині, у притулку для тварин у Пирогові та в деяких приватних ветлікарнях. На програму «Милосердя до тварин», затверджену Леонідом Черновецьким, до 2011 року виділено близько 76 мільйонів гривень, 20 з яких підуть на стерилізацію, а на решту грошей будуватимуть приміщення притулків, кладовище для тварин тощо.
Людмила ПАРАСКІВА