За висновками міжнародної консалтингової компанії «Меркер», Україна та Сербія стали країнамантирекордсменами щодо зростання заробітних плат. Аналітики дійшли висновку: зарплати у нашій державі зросли на десять відсотків, інфляція — рівно на таку ж суму! У підсумку — зростаючі ціни «з’їли» всі урядові надбавки і жодного покращення нашого життя вже сьогодні не сталося. І, ймовірно, — завтра. Оскільки більшість українських і міжнародних фахівців прогнозують — наші грошики у наступному році знеціняться на 1213 відсотків. Тобто реальний доход пересічного працівника навіть зменшився. Для прикладу, в Західній Європі зарплата скромно, але таки випереджає інфляцію на два відсотки.
Тим часом свою авторитетну думку оприлюднили Світовий банк та одна з відомих аудиторських компаній. Їхні фахівці проаналізували, як працює податкова система у 177 найбільших країнах світу, та склали відповідний рейтинг. Ми зайняли у цьому переліку «почесне» друге місце. Знизу. Так, підприємець, який відважиться працювати в Україні, мусить заплатити 99 (!) видів найрізноманітніших податків. Щоб правильно заповнити всі бланки, він має мало їсти і спати та витратити понад дві тисячі (!) годин на рік. А державний бюджет у такій соціально не орієнтованій державі, як наша, не соромиться забирати 57 відсотків доходів своїх громадян.
Цікаво, що «жорсткіше», ніж ми, до своїх підприємців ставиться тільки Білорусь. Якщо з пересічного громадянина Російської Федерації на благо рідної держави знімуть ненабагато менше — 51 відсоток, то часу для заповнення декларацій йому треба уп’ятеро менше, ніж українцеві. Єдина радість, що ти не народився в Гамбії — там місцевий народ платить майже 290 відсотків і не кривиться!