У рамках всеукраїнської акції «Запали свічку» в Донецьку відбувся мітингреквієм, у ході якого жертв Голодомору вшанували хвилиною мовчання. А вшановувати є кого — як свідчать історики, жертвами тих страшних подій у Донецькій області стали понад 100 тисяч осіб. Причому потерпілими були мешканці й аграрних районів, і промислових міст.
Нині пам’ятні хрести та меморіальні дошки, що нагадують про Голодомор 1932—1933 років, встановлені в Олександрівському, Володарському, Костянтинівському, Великоновосілківському та інших районах і містах області. Однак поряд із цим у регіоні ще залишається стійким стереотип щодо ставлення до подій, які донедавна відверто замовчувалися. Підтвердженням цього стали результати соціологічного дослідження, проведеного аналітичною службою Миколи Гаврилова з метою дізнатись думку донеччан про ініціативу глави держави щодо карної відповідальності за заперечення Голодомору та Голокосту. 64% опитаних заявили, що негативно ставляться до президентської ініціативи. Підтримують такий підхід 25%, а ще 11% не визначилися з відповіддю.
Ті мешканці Донеччини, які піддають сумніву згадану президентську ініціативу, порізному пояснюють свою позицію. 36% із них вважають, що це питання не лише не потрібне, а й узагалі абсурдне; 20% мотивують це тим, що мають право на власну думку про історичні події; 7% переконані — за подібне взагалі не можна притягати до відповідальності, а 5% «проти», бо в ті роки від голоду потерпіли не тільки українці.