Слід визнати, що зусилля Президента Віктора Ющенка, спрямовані на пробудження в українців історичної пам’яті на ґрунті визнання Голодомору33 геноцидом українського народу, приносять свої плоди. За даними соціологів, щороку більшає людей, які поділяють таку думку щодо навмисного винищення українців як нації.
Неабияк прислужилися в цій справі й провідні вітчизняні телеканали, котрі в суботу демонстрували програми й фільми відповідного змісту (особливо варто відзначити НТН), пускали біжучі стрічки про день загальнонаціональної скорботи, а то й «запалювали» в кутку екрана жалобну свічку.
Однак, за загальним визнанням, найпродуктивнішою виявилася програма «Свобода з Савіком Шустером» на телеканалі «Інтер». «Це був той рідкісний випадок, коли канал був корисним для суспільства, держави й історії без жодних рейтингових втрат для себе», — відзначає оглядач сайту «Телекритика» Отар Довженко. У студії зібралися провідні українські політики на чолі з Президентом Віктором Ющенком, журналісти, люди, що пережили Великий голод. По суті, лише комуніст Гмиря йшов «проти течії», тоді як навіть «регіонал» Чорновіл зустрів загальне схвалення й визнав помилку своєї партії щодо ставлення до Голодомору.
Віктор Ющенко, серед іншого, розповів: «Першим моїм учителем була моя бабуня Катя, яка говорила про голод, але ніколи не називала, хто це робив у селі. Вона називала, як вони з нагайками їздили вночі, стукали під вікна, як вони вибирали зерно, квасолю, з колисок пшоно як забирали. Вона не назвала мені жодної людини. І просила, щоб я не казав ні батькові, ні матері... А мама якось каже: «Я тобі одну історію розкажу. Іду я в школу, а там Ваня Токмань лежить, мій соратник по класу». Мама з 18го року була. Він до школи не дійшов. Ліг під глинищем. Вона повертається назад зі школи — він уже мертвий. Іде на другий день до школи — його вже хтось відштовхнув у глинище. Через десять днів глинище обвалилося, і ця людина до цього часу погребена цією глиною... Ми мали велике село: в нас було сім тисяч населення. Після голоду нас залишилося чотири тисячі...»
Перед початком програми 51% присутніх у студії «Інтеру» проголосували проти запровадження кримінальної відповідальності за заперечення факту Голодомору в Україні. Після таких проникливих розповідей «проти » були вже тільки 15% опитаних.
У ці дні Віктор Ющенко також опублікував свою статтю під назвою «Голодомор» в «Уоллстріт джорнел».