Конференція з Близького Сходу
Сьогодні на військовій базі в місті Аннаполіс поблизу Вашингтона розпочинається міжнародна конференція з Близького Сходу за участю делегацій більш ніж 40 країн, присвячена створенню незалежної Палестинської держави. Держсекретар США Кондоліза Райс провела активні підготовчі переговори з представниками Палестинської Автономії та Ізраїлю щодо узгодження спільного документа, який планується представити на цій конференції. США заявляють, що метою конференції в Аннаполісі є не стільки спільний заключний документ, скільки початок серії спроб загального врегулювання ситуації на Близькому Сході. Зокрема, участь в анапольській конференції делегації Сирії дає надію на врегулювання статусу Голанських висот, які були окуповані Ізраїлем 40 років тому. На конференції також будуть представлені Іран та радикальне палестинське угруповання ХАМАС, яке контролює Сектор Газа.
Зміна влади в Австралії
Консервативна Ліберальнонаціональна коаліція прем’єрміністра Джона Говарда після майже 12 років перебування при владі в Австралії програла на парламентських виборах, які відбулися минулої суботи, і змушена поступитися владою опозиційній Лейбористській партії на чолі з Кевіном Раддом. За оприлюдненими вчора попередніми даними, лейбористи заручилися підтримкою 53,8 відсотка виборців і здобули 83 зі 150 парламентських місць, консерватори набрали 46,6 відсотка (47 парламентських місць). Консерватори втратили владу з огляду на беззастережну підтримку американської політики, передусім воєн в Афганістані та Іраку. Лейбористи обіцяють вийти з фарватера американської політики і вивести свої війська з Іраку та підписати Кіотський протокол щодо обмеження викидів парникових газів.
Переговори щодо Косова
Учора в австрійському місті Баден розпочався останній, триденний раунд переговорів між делегацією Сербії та провінції Косово з питання майбутнього статусу Косова. Переговори відбуваються за посередництва міжнародної «трійки»: представників ЄС, США та Росії. І під час цього «раунду останнього шансу» не очікують прориву, бо косовські албанці відкидають усі компромісні пропозиції Белграда і налаштовані винятково на проголошення незалежності. Після закінчення цих переговорів до 10 грудня міжнародна «трійка» має скласти звіт та передати його Генсеку ООН Пан Кі Муну для прийняття остаточного рішення щодо статусу провінції Косово.