Як це не дивно, але виставка, присвячена Голодомору, яку організували посольство України й СБУ, проходить за підтримки мінської влади. Без її згоди провести такий захід у Національному музеї історії і культури просто не вийшло б. На відкритті виставки був присутнім посол України в Білорусі Ігор Ліховий. До 30 листопада мінчани зможуть побачити частину розсекречених СБУ архівних документів радянських органів безпеки. Це накази, директиви, кримінальні справи... В українському посольстві вважають, що «виставка в Мінську сприятиме встановленню історичної правди, стане ще одним кроком на шляху розвитку взаєморозуміння між братніми українським і білоруським народами».
Тим часом позиції українського і білоруського керівницва з проблеми Голодомору не зовсім збігаються. Офіційний Мінськ стриманіший в оцінках, ніж, наприклад, Віктор Ющенко. «Білоруська сторона неодноразово висловлювала думку про необхідність наукового підходу в дослідженні проблеми Голодомору в Україні», — таке досить сухе формулювання офіційної позиції дає державне інформагентство БелТА. Словом, геноцидом Голодомор у Мінську поки що не вважають. Посвятити своїх громадян у таємниці більшовицьких злочинів на своїй території білоруська влада також поки що не поспішає.
А ось у представників громадськості погляд на цю проблему дещо інший, ніж у білоруської держави. Володимир Романовський, історик і член Оргкомітету з увіковічнення пам’яті жертв сталінських репресій, уже відвідав виставку про Голодомор. «Ми похорошому заздримо ставленню України до своєї національної пам’яті. Там про геноцид говорять на найвищому рівні, Білорусі до цього ще дуже далеко», — сказав він кореспондентові «УМ».
Білоруських незалежних істориків дуже вразила виставка. Від імені огркомітету вони направили Президенту України звернення, в якому висловлюють співчуття українцям з приводу трагедії, що сталася в Україні в 30ті роки минулого століття. Історики зазначають схожість білоруської й української трагедій. Сталінські репресії забрали життя мільйонів білорусів. Однак офіційний Мінськ, на відміну від Києва, виставок цьому не присвячує. А Мінкультури Білорусі 21 листопада відмовилося визнавати історичні пам’ятники на місці масових розстрілів у Куропатах.