У стінах будівлі Служби безпеки на Володимирській, 33 ніколи не відбувалося жодної релігійної відправи, а священики потрапляли сюди за часів НКВС хіба що у «воронку» та в наручниках. Але вчора ситуацію було виправлено — в похмурій будівлі навпроти Софії Київської вперше відбувся жалобний молебень по невинно закатованим жертвам тоталітарного режиму. Молебень відслужив патріарх Київський і всієї РусиУкраїни Філарет та високі священнослужителі УПЦ, УАПЦ та УГКЦ.
«Ці стіни стали німими свідками людських страждань українців та представників інших національностей в періоди функціонування у цих приміщеннях підрозділів держбезпеки Радянського Союзу та карального органу фашистської Німеччини — гестапо — під час окупації Києва», — каже в.о. голови СБУ Валентин Наливайченко. Патріарх Філарет лишився задоволений тим, що СБУ перебуває «в новому дусі», адже священнослужителі прийшли сюди вперше й з власної волі. «Якщо раніше в цьому приміщенні гнали Бога, то сьогодні звертаються до нього. Я думаю, це є поворотним моментом Служби безпеки, тому що вона користується законами правди Божої. Ми сподіваємося, що Боже благословення буде на службі Служби безпеки, щоб вона служила інтересам України», — каже патріарх.
Цікаво, що співробітники СБУ наразі опрацювали 1314 документів оперативностатистичної звітності органів держбезпеки щодо репресій. Лише за попередніми даними, з 1927 по 1990 роки органами держбезпеки було заарештовано понад мільйон осіб, 545 тис. з яких були засуджені або розстріляні.
До речі, після молебня керівництво СБУ передало СвятоМихайлівському Золотоверхому собору 22 ікони XIX століття, вилучені в аеропорту «Бориспіль» у контрабандистки, яка намагалася вивезти їх до Греції. За вироком Бориспільського міського суду киянку вже засуджено до чотирьох років позбавлення волі.