Суд над «червоними кхмерами»
Учора в столиці Камбоджі — Пномпені розпочалося перше засідання міжнародного трибуналу зі злочинів режиму Пол Пота. Першим перед судом постав колишній начальник в’язниці «червоних кхмерів» у Пномпені 65–річний Канг Кек Ієу на прізвисько Дуч. Він є одним з п’яти лідерів «кхмерів», які залишаються живими і відповідатимуть перед трибуналом. Позавчора було заарештовано Кхієу Самфана, який був формальним главою країни за комуністичного режиму Пол Пота, а минулого тижня — трьох інших високопосадовців «червоних кхмерів».
Режим Пол Пота за 1975—1979 роки винищив приблизно два мільйони камбоджійців, тобто третину населення країни.
Розширення страйку у Франції
Учора до французьких транспортників, які страйкують уже сьомий день, приєдналися працівники громадського сектору та частина студентів. Працівники громадської адміністрації протестують проти ліквідації 23 тис. робочих місць та вимагають підвищення зарплатні. Робота громадського транспорту, особливо в Парижі, надалі паралізована. Сьогодні мають розпочатися переговори між профспілками транспортників та урядом.
Вибори в Йорданії
Учора в Йорданії відбулися парламентські вибори, які вважаються великим кроком країни до демократії. За 110 місць у нижній палаті парламенту змагалися 880 кандидатів, серед яких рекордна кількість жінок — 199. Щоправда, представниці прекрасної статі мають в парламенті чітко означену квоту — лише шість депутатських мандатів. 55 депутатів верхньої палати парламенту призначає король Абдалла. Очікують, що його прибічники здобудуть також більшу частину мандатів у нижній палаті.
Суперечки навколо Косова
Перемога на парламентських виборах у Косові колишнього бойовика Визвольної армії Косова Хашима Тачі стурбувала тверезомислячих європейських політичних лідерів. Позавчора, буквально через кілька годин після чергової заяви Тачі про те, що провінція після 10 грудня проголосить незалежність, у Брюсселі відбулося засідання міністрів закордонних справ країн–членів ЄС. Засідання показало, що Євросоюз розколотий у питанні незалежності Косова. Після засідання британський міністр з європейських справ Джим Мерфі повідомив, що за незалежність Косова виступають більш як 20 з 27 членів ЄС. Проти висловлюються Іспанія, Греція, Кіпр, Словаччина та Румунія, які мають у своїх країнах автономні національні утворення. Ці країни побоюються, що після надання Косову незалежності Європа спалахне низкою сепаратистських пожеж.