Закінчено виведення російських військ із Грузії
«Виведення російських військовослужбовців та військової техніки з Грузії закінчено», — заявив учора агенції «Інтерфакс» командуючий російськими сухопутними військами генерал Олексій Маслов. Він повідомив, що останній потяг із військовою технікою, яка перебувала там із часів СРСР, залишив Грузію в ніч із середи на четвер. Генерал наголосив: «Немає вже російських солдатів у Грузії, за винятком військовослужбовців миротворчих сил в Абхазії, які перебувають там відповідно до мандату СНД, та тих, що входять до складу об’єднаних сил у Південній Осетії».
Замість грошей — графік виведення американських військ із Іраку
Конгрес США виділив на війну в Іраку 50 млрд. доларів замість 200 млрд., які запросив Білий дім, що може викликати чергове протистояння між законодавцями та адміністрацією Буша. Якщо законопроект про фінансування військових операцій буде прийнятий остаточно, він вимагатиме від президента виведення військ із Іраку впродовж найближчих 30 діб, щоби військові дії можна було повністю припинити в грудні 2008 року.
Палата представників, в якій переважають демократи, проголосувала за цей законопроект 213 голосами проти 203. Але американські аналітики висловлюють сумнів, що демократам вдасться зібрати 60 голосів у сенаті. Та навіть якщо документ пройде голосування у верхній палаті Конгресу, то президент скористається з свого права і накладе на закон вето.
Землетрус у Чилі
Потужний землетрус силою 7,7 бала за шкалою Ріхтера стався позавчора на півночі Чилі. Його епіцентр знаходився в Андах, за 100 км на північний захід від міста Калама. Через дві години стався другий поштовх силою 5,7 бала. Землетрус, який відчувався і в сусідніх країнах, став причиною загибелі двох жінок та поранення близько 100 осіб. Зруйновано та пошкоджено багато будинків у районі міст Токопілья та Марія–Елена.
Страйк французьких і німецьких транспортників
Страйк транспортників у Франції було продовжено і на вчорашній день. Учора також розпочався найбільший в історії Німеччини страйк залізничників, які, за прикладом французьких колег, вимагають підвищення заробітної плати на третину (уряд наразі погоджується лише на 4,5–відсоткове підвищення) та збереження пенсійних пільг. На траси не вийшли більшість потягів, що означало параліч для таких великих міст як Берлін чи Франкфурт.