У провідних ВНЗ столиці («Могилянці», Університеті ім. Шевченка, КПІ, медуніверситеті ім. Богомольця та інших) із 26 по 30 листопада студенти матимуть можливість безкоштовно пройти тест на ВІЛ. Акція пройде в рамках заходів, запланованих до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом. Її проводитиме Київський міський центр профілактики і боротьби зі СНІДом. «Це вже для нас торована схема, тому що таку акцію ми проводимо третій рік поспіль», — сказав керівник столичного Центру профілактики і боротьби зі СНІДом Олександр Юрченко.
Головний лікар київської студентської поліклініки Володимир Войнаровський розповів «УМ», що кількість позитивних результатів на ВІЛ–інфекцію серед студентів за останні роки не зростає. «Традиційно на тисячу студентів, які у нас перевіряються, ВІЛ–інфекцію виявляють у двох–трьох», — пояснив він. Остаточно відповісти, чи має людина ВІЛ–позитивну інфекцію, чи це лише прикра помилка, можуть лише у Центрі СНІДу.
Але чи варто перевіряти студентів провідних ВНЗ України? Адже найчастіше стихійні статеві контакти, наркоманія розповсюджені серед нижчих прошарків суспільства.
«Розповсюдження ВІЛ–інфекції не залежить від рівня освіти», — заперечив Войнаровський. Він також зазначив, що чутки про озлоблених носіїв ВІЛ–інфекції, які спеціально намагаються заразити інших людей за допомогою інфікованих голок у сидіннях кінотеатрів, уламків лез у перилах чи навіть уколовши когось шприцем у натовпі, є нісенітницею. «По–перше, ці чутки ніколи не підтверджувалися фактами, — розповів Володимир Романович. — По–друге, вірус ВІЛ–інфекції дуже нестійкий. Він виживає лише за температури, близької до температури тіла. А для того, щоб цей вірус зміг вразити людину, до організму має потрапити не менше однієї десятої грама крові, плазми. Непомітно вколоти людині таку кількість речовини неможливо».
Самі ж студенти не вбачають у запропонованій перевірці нічого принизливого. Але лише за умови що результати аналізу справді будуть анонімними, і про них не дізнаються у деканаті, викладачі та інші студенти. За словами Олени, студентки магістеріуму Києво–Могилянської академії, в їхньому університеті подібні (анонімні та безкоштовні) перевірки проходять періодично. Ставлення інших студентів до тих, хто виявляє бажання про всяк випадок перевіритись на наявність ВІЛ–інфекції, толерантне. Ірина, студентка КНУ ім. Шевченка, розповіла, що не так давно одна зі студенток вийшла заміж за ВІЛ–позитивного хлопця, народила йому здорову дитину, й вони живуть цілком щасливо.
Нагадуємо, згідно з офіційною статистикою, в 2006 році кількість офіційно зареєстрованих смертей від СНІДу в Україні зросла на 10,57%, офіційно було зареєстровано 116,939 тисячі ВІЛ–інфікованих, 21,682 тисячі хворих на СНІД, із них 11,901 тисячі осіб померли.