Українська сторона досі не може з’ясувати, наскільки великої шкоди нашій екології завдав розлив нафтопродукту в Керченській протоці. З одного боку, вилив значний. За інформацією Головного управління МНС України в АР Крим, учора, починаючи з сьомої ранку, 62 співробітники МНС, прикордонної служби та Керченського порту збирали мазут, викинутий хвилею на узбережжя Тузли.
З іншого боку, українська сторона поки не отримала точної інформації про забрудненість водної території — на заваді стоїть погода. Як розповів «УМ» заступник директора Інституту біології південних морів НАН України Олександр Болтов, шторм не дає науковцям вийти в море і з’ясувати, як катастрофа позначилася на морській флорі та фауні. Ситуація ускладнюється тим, що така погода, за даними синоптиків, протримається у Криму щонайменше декілька днів.
Росіяни вже оголосили мазутну аварію в Керченській протоці екологічною катастрофою і порахували перших пернатих жертв цієї трагедії. Як розповів «УМ» директор Українського товариства охорони птахів (УТОП) Олег Дудкін, за інформацією, наданою його колегами з Росії, на узбережжі Краснодарського краю загинули тридцять тисяч водоплавних птахів. Приблизно стільки ж (якщо не більше) пернатих вимастилися в нафтопродукті. Прогнози орнітологів невтішні — кількість загиблих птахів найближчими днями буде зростати.
В Україні ситуація краща. За словами Олега Дудкіна, для птахів Керченського півострова на сьогоднішній день немає жодної серйозної загрози. Представники кримського відділення УТОП обстежили біотериторії, критично важливі для збереження птахів. Ідеться про район колишнього військового полігону Багірова і район природного заповідника Апук. На жодній із цих територій люди не помітили мазутного забруднення чи вимащених птахів.
А тим часом фахівці, які ліквідують наслідки аварій кораблів, планують встановити дамбу в Керченській протоці, щоб не пустити нафтову пляму в Азовське море. Як повідомляє УНІАН, про це розповіла керівник прес–служби Головного управління МНС Росії у Краснодарському краї Тетяна Кобзаренко. «Дамба буде встановлена між мисом Тузла на Таманському півострові Росії й українським островом Тузла, там же виставлять бонові загородження», — сказала Кобзаренко, уточнивши, що відстань між мисом і островом складає близько десяти кілометрів.