У другому турі президентських виборів, які відбулися у Словенії в неділю, цілком несподівано перемогу здобув висуванець лівоцентристської опозиції Даніло Тюрк. Адже в першому турі він відстав майже на п’ять відсотків (24,47 проти 28,73 відсотка) від кандидата правлячої коаліції 59–річного екс–прем’єра Алойза Петерле. Всі опитування перед першим і між двома турами віщували перемогу саме Петерле. Але ліберальні демократи, висуванець яких Мітя Гаспарі програв у першому турі, підтримали висуванця соціал–демократів. У підсумку Тюрк набрав 68,26 відсотка голосів.
Поразка соціологічних служб Словенії подвійна, оскільки вони не лише не змогли передбачити перемогу Даніла Тюрка, а й те, що у першому турі лідер словенських ультранаціоналістів Змаго Єлінчич Племеніті заручиться такою сильною підтримкою виборців (20 відсотків голосів).
Утім перемога Даніла Тюрка є не випадковою, а цілком закономірною. Він є дуже шанованим на батьківщині, має репутацію поміркованого політика та досвідченого дипломата, є космополітом за переконаннями. 1991 року, ще в часи соціалістичної Югославії, він був її представником при штаб–квартирі ООН. Після здобуття Словенією незалежності того ж 1991 року він став першим послом маленької двомільйонної країни при ООН. Перебував на цій посаді сім років. З 2000 по 2005 рік був помічником Генсека ООН Кофі Аннана з політичних питань. На думку деяких експертів, Даніло Тюрк більше відомий за кордоном, ніж у себе на батьківщині.
Функції президента в Словенії скоріше церемоніальні, але все ж він має великі повноваження в галузі оборони та зовнішньої політики. Дипломатичний досвід Даніла Тюрка знадобиться йому вже найближчим часом, оскільки Словенія є найбільш розвиненою з усіх колишніх соціалістичних країн, які 2004 року приєдналися до ЄС. Словенія першою з них увійшла до зони євро. Тому їй першій з «новобранців» доручено перебрати на себе головування в ЄС у першій половині 2008 року.
З 2005 року Даніло Тюрк є професором міжнародного права Люблянського університету. Вчорашній ранок він присвятив не святкуванню перемоги, а читанню лекцій студентам відповідно до розкладу.