Ціни підвищує не лише Державтоінспекція, а й експертна служба МВС. І якщо пересічний українець не так часто замовляє за гроші почеркознавчу, мистецтвознавчу чи балістичну експертизи тощо, то підвищення цін на послуги ДАІ вдарить по кишені значної кількості громадян, що мають «залізного коня».
У МВС своя логіка. За словами «фінансового» заступника міністра внутрішніх справ Сергія Копитова, «ці тарифи не переглядалися з 2001 року». Відтак, шановні громадяни, готуйте гроші. Починаючи з 12 листопада 2007 року, тарифи на послуги експертів та «сержантів Петренків» для простих громадян та організацій у середньому збільшаться на 30—40%. У кожної послуги своє підвищення, пан Копитов зазначає, що в окремих випадках вартість послуг збільшиться «на 10, на 20, на 30», а в окремих — навіть на 50 %! Заступник міністра «заспокоює», що остання цифра є максимальною.
Свої «п’ять копійок» має і Державтоінспекція, яка навіть ввела дві нові платні послуги. Начальник Департаменту ДАІ Олександр Калинський повідомив пресі, що відтепер організаціям доведеться платити за виїзд ДАІ до торговельних організацій чи автосалонів, що займаються продажем транспортних засобів. За реєстрацію кожного авто треба заплатити 29 гривень. Інше платне нововведення: підготовка співробітниками ДАІ та замовлення документів для проведення реєстраційно–екзаменаційних операцій — ціна 10 гривень.
ЦІНИ ДАІ НА НАЙПОШИРЕНІШІ ПОСЛУГИ
Виготовлення одного комплекту номерних знаків для авто — 91,5 грн.
Оцінка одного транспортного засобу — 117 грн.
Оформлення реєстраційних документів — 15 грн.
Відеозапис або фотографування місця ДТП або одного транспортного засобу — 62 грн.
Ламінування одного документа — 7 грн.
А ТИМ ЧАСОМ...
Столичне УСБУ викрило групу шахраїв, які за 2—10 тисяч «баксів» легалізували та реєстрували контрабандні іномарки екстра–класу. Підпільне МРЕВ оформлювало всі необхідні документи на «круті» позашляховики, представницькі «Форди» та «Тойоти» — клієнт лишався задоволеним, адже отримував і техпаспорти, і номерні знаки швидко і «без пилу». Шахраї не гребували як новими авто, ввезеними в Україну поза митним контролем, так і викраденими в Європі.
Як повідомив «УМ» керівник прес–центру УСБУ в м. Києві Ігор Забілик, схема, яку використовували шахраї, полягала у «клонуванні» документів на авто, які були легально ввезені та поставлені на облік в ДАІ. До того ж, виготовляючи дублікати на авто–двійники, злочинці підбирали такі державні номерні знаки, комбінації цифр та букв, які не заохочують дорожніх інспекторів зупиняти автівки та спілкуватися із власником. Наприклад, номери ВР або уряду. Звісно, шахраї мали корупційні зв’язки з окремими правоохоронцями, ділилися з ними прибутками. За матеріалами столичного УСБУ слідчі прокуратури Києва порушили дві кримінальні справи за ознаками злочинів, передбачених ч.3 ст.364 (зловживання владою або службовим становищем) та ч.1 ст.366 (службове підроблення) КК. Двох киян, 25–річного О. та 28–річного Г., підозрюваних в організації протиправної схеми, заарештовано.