Апеляційна інстанція підтвердила чинність рішення Солом’янського райсуду столиці від 12 серпня 2005 року, яким подружжя Фірташів було розлучено. Ця історія за участю відомого мільйонера триває не один рік. Два роки тому, як стверджувала Марія Калиновська–Фірташ, вона довідалася про її заочне розлучення з чоловіком. А у 2006 році між нею та уповноваженим представляти інтереси Дмитра Фірташа міністром Юрієм Бойком була підписана мирова угода, згідно з якою колишня дружина співвласника «РосУкрЕнерго» мала отримати 36 мільйонів доларів компенсації, 3 квартири, 3 машиномісця та автомобіль Cadillac Escalade.
Проте вже через деякий час пані Калиновська зробила заяву, що її колишній не дотримується прописаних пунктів угоди і віддав лише 24 мільйони з необхідної суми. Розмови про несправедливий поділ майна в часі фактично збіглися з офіційним підтвердженням, що Дмитро Фірташ значно багатший, ніж було відомо досі: громадськість, врешті–решт, довідалася про нього як про співвласника газового монополіста на ринку поставок «блакитного палива» до нашої держави, компанії «РосУкрЕнерго».
У жовтні цього року вже згаданий Солом’янський суд столиці скасував свою ж постанову про розірвання шлюбу Марії Калиновської та Дмитра Фірташа через «виявлення обставин, які досі не були відомі».
Буквально за декілька місяців до цього газовий магнат створив на офшорних британських Віргінських островах холдинг Group DF, якому передав свої активи. Своєчасний маневр з активами виглядав, крім усього іншого, перестраховкою від того, що Феміда може повернути колишнє подружжя у рамки офіційних стосунків.
Однак довго рішення судді Ірини Усатової чинним не було. До речі, до його оскарження в апеляційній інстанції Усатова зверталася до Президента Віктора Ющенка, заявляючи, що на неї відбувається тиск у зв’язку з винесеним рішенням про скасування ухвали про розірвання шлюбу. Тепер Апеляційний суд поновив попереднє рішення. Відтак Марія Калиновська знову не може претендувати на майно свого колишнього, якщо, звісно, вкотре його не оскаржить. «Наступною інстанцією, яка може скасувати розлучення за умови, що в момент поділу спільно нажитого майна одна зі сторін не знала про його кількість, може бути Верховний Суд України, — пояснив «УМ» юрист адвокатської компанії «Ол & Руст» Роман Хрустенко. — Проте слід зважати: на прибутки від фінансових угод, підписаних у період дії постанови про розлучення, претендувати буде важко, бо рішення вступило в силу і діяло. З іншого боку, претензії можуть бути до доходів, які одна зі сторін отримала в період поновлення шлюбу». Отже, крапку у справі ще не поставлено».