Росія призупинила участь у Договорі про звичайні ЗС в Європі
Учора Державна Дума РФ підтримала внесений президентом Путіним законопроект про запровадження мораторію на участь Росії в Договорі про звичайні збройні сили в Європі (ДЗЗСЄ). Мораторій набуде чинності в ніч з 12 на 13 грудня, інформує «Інтерфакс».
Нагадаємо, що учасниками ДЗЗСЄ, підписаного у 1990 році, є тепер 30 країн, зокрема й Україна. Цей договір встановлював рівновагу в звичайних озброєннях між країнами, що були членами Варшавського блоку та НАТО. Згідно з документом, держави–підписанти скорочували кількість своїх ЗС, зокрема і вздовж лінії між колишніми військовими блоками, що унеможливлювало раптовий напад та ведення широкомасштабних військових операцій у Європі. Підписуючи 14 липня 2007 року указ про призупинення участі Росії в ДЗЗСЄ, Володимир Путін мотивував це «винятковими обставинами, ...що стосуються безпеки Росії». У світі такий крок було розцінено як один з елементів нової «холодної війни» між Росією та Заходом.
Пентагону не дали грошей на щит
У проекті бюджету Пентагону на 2008 рік не передбачено коштів для встановлення елементів протиракетного щита США в Польщі та Чехії. Під це планувалося зарезервувати 85 млн. доларів, проте під час узгодження проекту бюджету в Конгресі та Сенаті представники Демократичної партії «зарізали» цю статтю видатків. Натомість буде виділено 8,6 млрд. доларів на побудову всієї системи ПРО, головні бази якої уже будуються в Каліфорнії, на Алясці та на розташованих в Тихому океані військових кораблях. Вашингтон розраховує, що переговори з Польщею та Чехією про розміщення в цих країнах елементів ПРО будуть закінчені до кінця цього року і рядок про фінансування будівництва «щита» з’явиться в бюджеті Пентагону на 2009 рік.
Карімов — тричі президент?
Ліберально–демократична партія Узбекистану висунула кандидатом на пост президента Іслама Карімова, котрий незмінно править державою з 1991 року. Президентські вибори відбудуться 23 грудня. Карімов, згідно з Конституцією, не має права балотуватися на третій термін. На минулих виборах за нього віддали голоси понад 90 відсотків громадян — завдяки адмінресурсу, придушенню опозиції та сумним середньоазійським традиціям «пошанування хана».