Не дочекавшись реакції від Кабміну на своє перше звернення, вдруге члени батьківського об’єднання аргументували свої вимоги, надіславши уряду, окрім листа, диски, як вони вважають, з жорстокими комп’ютерними іграми Rule of Rose і Manhunt 2. У листі до Віктора Януковича також зазначається, що вказані ігри заборонені в багатьох країнах світу, бо визнані громадськістю і чиновниками небезпечними для молоді, адже містять елементи насильства, еротики та жахів.
Сподіваючись, що Кабмін нарешті відреагує на цю проблему й впорядкує процес розповсюдження недитячих іграшок, асоціація нагадує, що ще минулого року запропонувала шлях виходу з ситуації — ввести критерії відбору і маркування дисків, в залежності від вікової категорії людей, на які вони розраховані. Допомогти у цьому нібито пообіцяло і Міносвіти, погодившись взяти на себе експертизу комп’ютерних ігор і присвоєння їм індексу вікових обмежень, однак Кабмін не відреагував і на це. Тому, зазначається насамкінець у зверненні асоціації, «сподіваємося, уряд до свого наступного засідання пограє у ці криваві ігри й затвердить щодо них ті ж правила, що діють стосовно кінопродукції».
Проте наскільки ініціатива Телеглядацької асоціації батьків є необхідною для України і чи буде вона ефективною? Більшість фахівців, з якими розмовляла «УМ», вважають: такі кроки не зможуть убезпечити молодь від захоплення іграми жорстокого змісту. До того ж менеджери з продажу кажуть, що такого характеру забавки не користуються великим попитом на вітчизняному ринку. «Rule of Rose востаннє ми отримували для продажу ще декілька місяців тому. Нині цього диска немає, бо він не затребуваний, ним не цікавляться, а тому і замовляти його немає сенсу, — розповів менеджер одного з інтернетмагазинів Олег. — Тим паче, що як Rule of Rose, так і Manhunt 2 зовсім не проблема, не купуючи, закачати з інтернету, а оскільки сьогодні «світова павутина» — доволі звична річ, навряд чи якісь заборони зможуть зупинити молодь, якщо вона сильно захоче знайти цю чи іншу гру».
Погоджується з такою думкою і експерт із комп’ютерних ігор Станіслав Сошніков. «Ідея контролювати процес продажу непогана, проте її майже неможливо втілити у життя. Адже сумнівно, що продавець вимагатиме у підлітка паспорт. Особливо, якщо зважити на те, що чимало торговельних точок і до нині є незаконними, себто там продають неліцензійні диски. А такі «продавці» вже точно дбатимуть не про неповнолітнього чи дотримання законності, а про те, щоб більше продати й мати непоганий відсоток від виручки», — зазначив він «УМ».
«Щоб усунути цю проблему, треба обмежувати не споживача, а ставити жорсткіші вимоги до розробників ігор, — впевнений член команди «Agaming» з іншої комп’ютерної грибойовика CounterStrike, цьогорічний «бронзовий» призер всесвітніх кіберігор Юрій Терещенко. — Приміром, у CounterStrike є функція, яка дозволяє відключити бризки крові при попаданні у суперника. Такі ж функції можна внести до опцій усіх жорстоких ігор».