Лист–заклик до Володимира Путіна залишитися на посаді президента на третій термін (усупереч Конституції Росії, до речі) надіслали «великому кормчому» четверо російських культурних діячів. З–поміж них відомі й в Україні імена — кінорежисер Микита Михалков та архітектор–гігантоман Зураб Церетелі. Два інші «підписанти» — віце–президент Російської академії мистецтв Салахов і ректор Санкт–Петербурзького державного інституту живопису, скульптури та архітектури Чаркіна.
Служіння «царю, а не отечеству» — справа особистого сумління і користі кожного окремого громадянина, в тому числі й громадянина «культурного». Утім лист, який і без того викликав би обурення в колах російської інтелігенції, здійняв цілу бурю — адже четверо персон дозволили собі виступити «від імені всієї художньої спільноти Росії». Офіційний рупор уряду РФ — «Российская газета», а тим більше вільніші від пресингу цензури видання, почали отримувати десятки листів від обурених діячів культури. Багато «елементів» отієї «художньої спільноти», виявилося, не згодні з Михалковим та Церетелі. Один із сайтів вийшов із вдалим заголовком — «Втомлені підлабузництвом» (алюзія на стрічку «Втомлені сонцем» Михалкова).
Відтак народилася і відповідь культурної інтелігенції на «лист чотирьох, яку підписали актори Олег Басилашвілі, Сергій Юрський, Олександр Дєвотченко, драматург Олександр Гельман, скульптор Дмитро Шаховський, низка інших. «Насамперед незрозуміло, чому чотири особи дозволяють собі виступати від імені «всієї художньої спільноти Росії», — цитує цей «лист на лист» сайт «Мігньюс.ком». — Подібні виступи в пресі не роблять честі... і нагадують нам знайомі з минулих часів кампанії з організації усенародної любові до лідерів держави... Викликає також подив те, що автори листа закликають президента, гаранта Конституції, до прямого порушення Основного закону»...
Особливого ж резонансу відгуки на лист Михалкова—Церетелі набули в рунеті. На жаль, здебільшого цитувати їх неможливо — римоване громадянське обурення діячів культури має нецензурне звучання.