Попри те, що Блок Юлії Тимошенко на позачергових парламентських виборах вийшов на Вінниччині на перше місце з помітним відривом, вплив цієї політичної сили у керівництві регіоном знижується, і це чітко зафіксувала чергова сесія обласної ради.
Для повноти картини варто згадати, що півтора року тому, після формування обласного «парламенту», соратники Юлії Володимирівни здобули 44 місця при загальній чисельності депутатського корпусу 100 осіб, і цим повністю вичерпали виборчий список. Тож коли двоє обранців пройшли за списком БЮТ до Верховної Ради і звільнили місця в облраді, їхні мандати так і залишились вільними. У цьому році фракція втратила третього депутата — в ДТП загинув Ярослав Цвях. Крім того, за цей період з ініціативи депутата Петра Слотюка із фракції виділилася група «дисидентів» (чотири особи), що прибрала назву «демократична платформа». Якраз зі спроби зразково–показового побиття «інакомислячих» і розпочалася чергова сесія: керівник фракції Юрій Мельник зачитав лист заступника голови БЮТ Йосипа Вінського з вимогою позбавити Слотюка депутатського мандата — за порушення дисципліни і невиконання рішень партійного керівництва. Та оскільки питання нині перебуває на розгляді в суді, сесія не підтримала клопотання, й активіст «демплатформи» залишився в залі.
У свою чергу Мельник озвучив рішення фракції: та в ультимативній формі зажадала першим питанням порядку денного внести зміни до регламенту, відмовившись від електронної системи голосування і голосуючи простим підняттям рук. Інакше, мовляв, ми залишимо сесію. Коли ж і ця пропозиція не пройшла, Мельник рушив до виходу. Разом із ним пішли ще дев’ять однодумців. Решта 26 їхніх БЮТівців, присутніх у залі, залишилася, причому дехто з них відкрито заявив, що 105 питань порядку денного, за якими стоять інтереси виборців, важливіші від партійного демаршу. Місцеві спостерігачі роблять висновок: після цього «демократична платформа» може істотно зрости і перевищити основне «тіло» фракції.
Ситуація набуває досить цікавого повороту. Оскільки виборчий список БЮТ до облради вичерпаний, то імперативні партійні санкції щодо позбавлення мандатів втрачають сенс. Адже від того і сама фракція, й обласна рада кількісно лише зменшуватимуться. Крім того, депутати–«дисиденти» звертають увагу ще й на такі юридичні тонкощі: після зміни формату блоку і приєднання партії «Реформи і порядок» він втратив повноваження відкликати депутатів, обраних раніше, оскільки від того моменту став уже іншим правосуб’єктом.
Водночас тут не виключають і зміни розкладів: якщо Юлія Тимошенко при розподілі коаліційних портфелів витребує посаду «губернатора» Вінниччини...