Слабо захищені філії українських банків продовжують грабувати нахабні «нальотчики». Минулої п’ятниці було пограбовано одразу дві банківські установи у столиці — відділення №6 Київської регіональної дирекції АТ «Індекс–банк» на вулиці Щербакова, 45 та відділення №26 «Укрпромбанку» на вулиці Кіквідзе, 31. У першому випадку, як повідомляє Центр громадських зв’язків столичної міліції, грабіжник поцупив у касирів 90 тисяч гривень і втік, у другому — викрадено близько 12 тисяч. Міліція оголосила план–перехоплення грабіжників, але затримати грабіжників не вдалося. Отже, кількість пограбованих за півроку банківських філій столиці сягнула вже семи.
Начальник Департаменту Державної служби охорони МВС Сергій Сидоренко в коментарі «УМ» зазначив, що, як і в попередніх випадках, грабіжники скористалися тим, що у філіях були відсутні елементарні системи безпеки та відеоспостереження. До того ж, філії «Індекс–банку» та «Укрпромбанку» охороняли приватні структури.
«Касири натиснули кнопку тривоги, повідомили свою охорону, а ті вже нас. Але через такий «ланцюг» втрачається час, наші бійці через це прибули лише за 10—15 хвилин, а не за 3 хвилини, як має бути, — пояснює генерал–майор Сидоренко. — В одному з банків касир працювала з чималою сумою прямо на прилавку, тому грабіжник без зайвих церемоній простягнув руки і забрав гроші! Потрібно зробити так, щоб злочинець не мав доступу до готівки. Теж саме вікно за склом — це елементарні речі».
Зрозуміло, що питання охорони — справа самих банкірів. Департамент ДСО МВС хоча й має на охоронному ринку ледь не монопольне становище, але охороняє лише близько 43% усіх банківських установ країни. Решта банкірів наймає приватних охоронців: витрати менші, щоправда й зброя у них не нарізна вогнепальна, як у «приватних міліціонерів» із ДСО. Втім чимало банкірів уже розуміють, що не зважати на безпеку власних працівників та власних обігових коштів надалі неможливо.
Відтак учора керівники Асоціації українських банків та Департаменту ДСО МВС підписали Меморандум про співпрацю з питань охорони. Керівник Асоціації Олександр Сугоняко зазначає, що цей Меморандум зовсім не означає, що банкірам нав’язуватимуть послуги ДСО, лише рекомендуватимуть. У керівника банку є право вибору, але сторони жорстко вимагатимуть від нього вжиття усіх спільно розроблених заходів безпеки — те саме відеоспостереження тощо. До того ж, ДСО пішло на певне зменшення вартості послуг.