«Швидка» з температурою
Вимушена зупинка — хірургічне відділення
Пане Президенте, за вами боржок!..
22 січня, на свій 102-й день народження, мешканець Розівки Іван Нестеренко вирішив запросити Президента. Ось тоді інвалід першої групи, кавалер кількох бойових нагород і поділиться з гарантом наболілим. Проблема номер один —право пенсіонера на одержання довірених державі заощаджень. Ще в 2001 році Нестеренку, згідно з постановою Кабміну №275, повинні були виплатити законодавчо встановлений максимум — 2 тисячі гривень — з наявних заощаджень. Навесні й улітку 2001 року родичі возили 99-річного Івана Антоновича до Розівської філії Пологівського відділення Запорізької облдирекції Ощадбанку. Однак заявникові сказали: «Виповниться вам сто — тоді й одержите свої дві тисячі!..» Так було ж доповнення до урядової постанови: виплачувати по 2 тисячі всім вкладникам, кому виповнилося 90 років за станом на 1 січня 2001-го!
Буде на хліб
Не вкради ікону з перлами
Із найстарішого в Україні Святомиколаївського жіночого монастиря у Мукачевому невідомі поцупили три дорогоцінні ікони Божої Матері, XVIII століттям. Як розповів «УМ» начальник Центру громадських зв'язків Управління внутрішніх справ України у Закарпатській області Олександр Маківчук, із заявою про викрадення до правоохоронців звернувся настоятель храму отець Федiр.
Смертельний політ на футбольному полі
Жахлива і несподівана смерть. У спорткомплексі «Спартак-ЗІДМУ» минулих вихідних стартував традиційний турнір пам'яті народного депутата Олександра Кузнєцова (також, до речі, журналіста), який помер під час сесії Верховної Ради. Після поєдинку команд державної і приватної («Алекс») телекомпаній вийшли помірятися силами міні-футболісти газет «Запорозька Січ» і «Теленеделя». Сергій захищав ворота «січовиків». Лишалося грати кілька хвилин, як він, рятуючи свою команду від гола, витягнув «мертвого» м'яча. А сам iз підлоги вже не піднявся.
Виховання металевим шлангом
Генеральна прокуратура України взяла на особливий контроль кримінальні справи, порушені за фактами смерті двох дітей у міській дитячій лікарні Одеси (про обидва випадки «УМ» повідомляла в номері від 16 січня). Дворічний Данило Карченков був доставлений у лікарню 11 січня з переломами та численними синцями на тілі. А через три дні малюк помер від відкритої черепно-мозкової травми та пошкодження мозку. Перевіркою встановлено, що травми дитині завдала 36-річна жінка, яка за домовленістю з матір'ю доглядала малюка. Наразі жінку заарештовано, вона зізналася, що побила хлопчика металевим шлангом від душу.
Герой Вирвикишка
Перший «Пагінець»
На Рівненщині щороку збільшується кількість дітей, які народжуються з вадами розвитку. Серед причин — незадовільна екологічна ситуація, пологові травми. Лікарі кажуть, що допомогти їм вирости повноцінними громадянами суспільства можна. Якщо надати допомогу з перших днів життя. Саме для такої ранньої реабілітації у Рівному створено центр «Пагінець». Таким чином міська влада відгукнулась на прохання обласної Асоціації батьків дітей з особливими потребами. За словами начальника Рівненського міського управління освіти, потреба у подібному закладі назріла вже давно, проте через відсутність коштів його відкриття все відкладали. І ось нарешті відбулася презентація центру. До речі, як каже директор Центру ранньої педагогічної та соціальної реабілітації дітей з особливими потребами «Пагінець» Тамара Савчук, це один із перших подібних закладів в Україні.
Всі скарги і пропозиції — у «єдине вікно»
Відділ адміністративних послуг, а по-іншому — «єдине вікно», відкрили у львівській мерії. Понад 70 тисяч громадян звернулися до міської влади торік із різноманітними питаннями, пропозиціями та скаргами. Начальник організаційно-інформаційного управління мерії Ярослав Галицький наголошує, що не всі звернення громадян реєструвалися належним чином і знайти крайнього чиновника було складно.
Кіндрат і не підозрював, що він підпільник
У Криму співробітники податкової міліції припинили діяльність підпільного заводу, що виготовляв фальсифіковану горілку. Нелегальне виробництво було налагоджено на території одного з промислових підприємств у селищі Красногвардійське. Розгорнули незаконний бізнес керівники місцевої фірми, яка цілком офіційно працювала на ринку лікеро-горілчаних напоїв. Але легальні прибутки не задовольнили апетитів бізнесменiв, і вони «розширили коло діяльності».
Рятувальники з криці
Трагедія іранського Бама, де жертвами землетрусу стали 45 тисяч осіб, сколихнула весь світ. Більш ніж 68 країн, 7 міжнародних організацій та 70 держав надали Ірану матеріальну допомогу на 76 мільйонів доларів. Проте Україна залишається єдиною державою, яка ще досі не згорнула свою медичну місію в Бамі. Крім мобільного госпіталю Міністерства з надзвичайних ситуацій України, у знищеному землетрусом місті діяли ще шпиталі ООН, Індії, Об'єднаних Арабських Еміратів та Саудівської Аравії. Але найзапитанішим серед них все-таки був український, наголосив посол Ісламської Республіки Іран Бахман Тахериян, який у вівторок засвідчував вдячність свого народу на зустрічі з міністром із надзвичайних ситуацій України Григорієм Ревою. Іранський посол відзначив, що тривала робота наших лікарів та рятувальників полегшує біль усіх іранців, тому в таких випадках вдячність так само важлива, як і надана допомога. Він також додав, що збирається особисто подякувати нашим фахівцям — при зустрічі української делегації в аеропорту, коли українці повертатимуться на рідну землю.