Наскільки є реальним кожний із запропонованих варіантів усунення «черновеччини», сказати важко. Деякі з них, як ми бачимо, впираються у роботу Верховної Ради, яка ще навіть не почалась. Сам Леонід Черновецький не вірить у жодні дострокові вибори, називаючи їх «нерозумним і невдалим жартом». Хоч як прикро, але Партія регіонів, що нібито вже дала належну оцінку роботі Черновецького в Київраді, досить скептично ставиться до того пункту в коаліційній угоді між БЮТ та «НУНС», який передбачає переобрання столичного голови. «Щодо виборів, то це тільки заяви, за якими нічого не стоїть і нічого не пропонується. Юридичного механізму я наразі не бачу, тому переобрання Київради і мера — під питанням, навіть за умови створення у парламенті демократичної коаліції», — коментує Василь Горбаль.
Його підтримує і колега по Верховній Раді Тарас Чорновіл: «Окремий закон про вибори мера Києва бути прийнятий не може, треба вносити зміни до законодавства щодо виборів міських голів і міських рад у цілому. Але тут навіть концепція не розроблена. Головне зараз — не допустити того, щоб була зруйнована будь–яка міська рада тільки тому, що так хоче коаліція».
І Горбаль, і Чорновіл солідарні в тому, що на тлі сказаного говорити про кандидатуру мера зарано. При цьому другий в усьому покладається на першого, адже саме Горбаль очолює київську організацію Партії регіонів. Від себе особисто Тарас Чорновіл додає, що він узагалі не вважав би за потрібне, аби ПР брала участь у виборах київського мера: «Наші позиції по Києву ще не є міцними, а йти на вибори, щоб тільки там засвітитися, не слід».
Натомість БЮТ і «НУНС» до дострокових виборів київського масштабу готуються досить активно. І хоча Дмитро Андрієвський й каже, «Наша Україна — Народна самооборона» ще не готова оприлюднити свою офіційну позицію з приводу того, кому, на її думку, має дістатися стольний град Київ, колега Андрієвського Тарас Стецьків на запитання «УМ» відповідає без вагань: «Наш блок висуватиме одного–єдиного кандидата, яким, за умови його згоди, буде Луценко. Це вже проговорювалося попередньо. Сподіваємось, що Блок Тимошенко підтримає нашу кандидатуру. Якщо ж ні, тоді це ускладнить ситуацію в Києві».
Що ж стосуються Блоку Тимошенко, то «УМ» не вдалося добитися від БЮТівців чіткої відповіді стосовно того, чи справдяться сподівання «НУНС» на підтримку колег по демократичній коаліції. Анатолій Семинога нагадав лише, що БЮТ переміг на виборах у Києві, тож має право пропонувати свого кандидата. Андрій Шевченко додав до сказаного таке: «Питання щодо майбутнього київського міського голови відкрите. Оскільки блоку Тимошенко довірили свої голоси майже 50 відсотків киян, то очевидно, що БЮТ не усуватиметься від виборів до Київради. Спільний кандидат з «НУНС» може бути, а може, й ні — це питання ще не вирішене». Слід додати, що «Газеті по–українськи» вдалось–таки почути від БЮТівців ім’я претендента на крісло мера. За словами видання, Михайло Волинець припустив, що кандидатом від БЮТ буде Микола Томенко.
Сама ж лідерка БЮТ заявляє, що її сила не має наміру форсувати події. «Ми не готові говорити про кандидатуру наступного мера — треба позбутися існуючого», — каже Юлія Тимошенко.
На тлі цих заяв дещо губиться нагадування Володимира Бондаренка про те, що на минулих виборах Віталій Кличко посів друге місце у виборчому рейтингу і на сьогодні, за даними Бондаренка, є найпопулярнішим кандидатом на мерське крісло.
Хай там як, але якщо дві великі сили розпочнуть чвару, ділячи шкіру ще не «вбитого» Черновецького, третя сила може скористатися з цієї одвічної помилки українських політиків і захопити владу у столиці. Ба, навіть не виключено, що другим пришестям «побалує» киян сам «Льоня–Космос». З благословення Посольства Божого та дурної затятості наших демократів...