1,3 мільярда гривень
коштуватиме в підсумку створення «Худо–жнього арсеналу» в Києві. Таке техніко–економічне обґрунтування затвердив Кабінет Міністрів. Про це повідомив міністр культури Юрій Богуцький. «Ця цифра узагальнена. При розгляді конкретного об’єкта цифра буде уточнюватися», — додав він. Із цієї суми на будівельно–монтажні роботи планується виділити 752,6 мільйона гривень.
54 мільйони гривень
в черговий раз отримав «Ощад–банк» для компенсації знецінених грошових заощаджень колишніх вкладників СРСР. Це вже восьмий транш, спрямований цьогоріч на ці виплати. Загалом з початку року вкладникам «Ощадбанку» СРСР уже повернули понад 481 мільйон гривень.
200 тисяч гривень
виділила Запорізька облдержадміністрація на біологічне очищення Дніпра. Ці кошти будуть спрямовані на те, щоб поліпшити екологічний стан річки та збільшити улови риби в Дніпрі. Ще 90 тисяч гривень на це буде виділено з державного бюджету. В рамках програми очищення до кінця осені у водоймище «підселять» 250 тисяч штук малька.
100 тисяч українців
стали жертвами торгівлі людьми з 1991 року, заявляє Міжнародна організація міграції. За словами голови представництва МОМ в Україні Джефрі Лабовіца, кількість людей, які потрапляють у сексуальну експлуатацію, вже зменшується, натомість зростає кількість українців, які потрапляють у трудове рабство. Водночас МЗС України вважає цю цифру завищеною.
680 подань і 1700 звернень
розглянув за 11 років існування Конституційний Суд, повідомляє його прес–служба. Загалом за цей час суд розглянув близько 45 тисяч документів. Нинішнім складом КС прийнято близько 50 процесуальних ухвал. На сьогодні колегією суддів КС у 25 справах відкрито конституційні провадження, 8 з них перебувають у стадії розгляду, близько 70 справ перебувають на вивченні у відповідних структурах суду.
60 відсотків зарплати
витрачає на продукти харчування майже половина українців. Вважається, що такі родини належать до найбідніших верств населення. Згідно з європейськими нормами, забезпеченими вважаються ті українці, які витрачають на харчі лише 20% свого місячного бюджету, повідомляє ICTV. У Західній Європі, якщо людина витрачає на їжу 30% доходів, то вона є бідною. Китайці, попри низькі заробітки, витрачають на продукти всього 10% заробітку.
Після 30 років
створює сім’ї нині більшість європейців. Як повідомляє Центр новин ООН, за останні 20 років середній вік вступу в шлюб у країнах Західної і Північної Європи зріс на п’ять років. У Східній Європі шлюбний вік почав збільшуватися після 1990–х років, але поки що він не перевищує 22—23 років для жінок і 25—26 — для чоловіків. Зокрема, дівчата з України, Росії і Киргизстану виходять заміж до 23—24 років, чоловіки одружуються до 25—26 років. Експерти ООН пояснюють пізні шлюби бажанням молоді одержати освіту, хорошу роботу і забезпечити себе матеріально.
10 машин
для розтоплення снігу планують закупити для столиці до кінця року, повідомив перший заступник голови КМДА Денис Басс. На закупівлю техніки планують виділити 20 мільйонів гривень. Ці машини зможуть ефективно боротися з заметами на дорогах. До того ж це економитиме пальне: сніг не доведеться вивозити за місто, його відразу зливатимуть у каналізацію.