Усе–таки вулиця Мазепи
Вулицю Січневого повстання в Києві вчора сесія Київради перейменувала на вулицю Івана Мазепи. Як повідомляє УНІАН, за це рішення проголосували 71 із 96 присутніх депутатів. Проти був лише один. Нагадаємо, що проти перейменування виступали православні Московського патріархату. Адже основна їхня святиня — Києво–Печерська лавра — тепер буде розташована саме на вулиці Мазепи, свого часу підданого анафемі російськими церковниками.
Кримінальна справа «Укртатнафти»
МВС порушило кримінальну справу за фактом спроби захоплення «Укртатнафти». Про це журналістам учора повідомив генпрокурор Олександр Медведько. Справу порушено за двома статтями Кримінального кодексу — 293 (групове порушення громадського порядку) та 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, використання підроблених документів). Медведько додав, що під час спроби захоплення підприємства було двоє потерпілих.
У Києві відреставрують Будинок–музей Григорія Світлицького
Після закінчення реконструкції урочища Гончари–Кожум’яки розпочнуться ремонтно–реставраційні роботи в Будинку–музеї художника Григорія Світлицького, що на вул. Дегтярній, 30. Як повідомляє прес–служба мерії, музей було відкрито ще в 1958 році, у зв’язку з 10–річчям від дня смерті митця. Відтоді проводився лише частковий ремонт, а в 1989 році, у зв’язку з незадовільним станом будинку, застарілою експозицією та реконструкцією району Гончари –Кожум’яки музей було зачинено.
Вашингтон налічив 755 тисяч терористів
Список підозрюваних у терористичній діяльності, укладений Сполученими Штатами, налічує 755 тисяч осіб, повідомила «Ассошіейтед пресс». До трагічних подій 11 вересня 2001 року теж існував такий реєстр, нагадує інформагенція, проте він містив усього 20 записів, а за кілька місяців після терористичних атак розгорнувся до 150 тисяч імен. Список підозрюваних у тероризмі використовують, зокрема, іміграційні органи для перевірки людей, які в’їжджають до США.
Кривавий рахунок у Бірмі: 110 убитих
Спеціальний доповідач ООН з прав людини у М’янмі Пауло Серджіо Пінхейро заявив, що під час антиурядових демонстрацій у вересні було вбито щонайменше 80 осіб, принаймні щодо цих загиблих є конкретні дані. Водночас, звітуючи у штаб–квартирі ООН, спецдоповідач назвав також дані, які отримав від неурядових організацій Бірми: війська хунти вбили 30—40 ченців і 80—110 інших учасників акцій. «Під час розгону демонстрацій влада використала не тільки гумові кулі й кийки, а й бойові патрони — цим пояснюється така велика кількість жертв», — цитують пана Пінхейро РІА «Новості».
Турки бомблять села Курдистану
У середу турецька авіація завдала бомбових ударів по курдському селу Дахука, що в північному Іраку. Про кількість жертв серед місцевого населення не повідомляється, передає «Рейтер». Турецька газета «Хюррієт» наводить висновки Ради нацбезпеки Туреччини: курдські вояки залишають свої табори і переховуються в селах північного Іраку, а відтак мають намір використовувати мирних мешканців як «живий щит».
Тим часом Ірак не виключає, що видасть Туреччині курдських бойовиків, аби уникнути повномасштабного вторгнення армії сусідів на свою територію.
Бюджетом Олімпіади розпоряджатиметься кріейтор МММ
За бюджет Олімпіади—2014, який без будівництва інфраструктури складає 1,5 млрд. доларів, відповідатиме Дмитро Чернишенко. Зараз Чернишенко — керівник оргкомітету з проведення Олімпіади в Сочі та секретар Ради з розвитку фізкультури й туризму при президентові РФ, а в 90–х роках — автор рекламних роликів фінансової піраміди МММ, яка ошукала мільйони громадян Росії. Про це повідомляє сайт «Мігньюс.ком».