У селі Крячківка Пирятинського району урочисто відкрили меморіальну дошку видатному землякові — етнографу, літератору, фольклористу, археологу й антропологу Федору Вовку. Зініціювали її встановлення районна рада та міжнародна громадська організація «Полтавське земляцтво». Вони ж допомогли організувати в цей день науково–практичну конференцію, присвячену багатогранній діяльності дослідника, на базі пирятинської філії Європейського університету.
У такий спосіб нарешті «повернувся» на свою малу батьківщину той, кого наприкінці ХІХ — початку ХХ століть мали за честь запрошувати до членства у національних наукових товариствах світила європейської науки. Вихідець із сільської глибинки став справжнім європейцем не лише тому, що в 1876 році змушений був емігрувати за кордони Російської імперії. Закінчивши природничий факультет Київського університету, він набув енциклопедичних знань і присвятив своє життя дослідженню першовитоків української нації.
При цьому волів послуговуватися не міфами, а всебічним вивченням підвалин українства. Живучи у Львові, очолював етнографічну комісію Наукового товариства ім. Т.Шевченка. Його численні тогочасні археологічні експедиції на терени Наддніпрянської України, в тому числі й на рідну Полтавщину, стали своєрідною класикою жанру. Зробленого Федором Вовком у царині етнографії, фольклористики чи тієї ж археології вистачило б, здається, на доробки цілих науково–дослідницьких установ.
А були ж іще й закордонні видання «Кобзаря» у тісній співпраці з такими ж подвижниками українства (до женевського він написав передмову), і ґрунтовне наукове осмислення творчості Тараса Шевченка. Власне, праця Федора Вовка «Т.Г.Шевченко і його думки про громадське життя», видана ще в 1879 році, стала однією з перших ластівок наукового шевченкознавства. Тож зовсім не дивно, що цей європеєць із Крячківки виявився «небажаною персоною» як для царської Росії, так і для радянської імперії.В останній його охрестили «українським буржуазним націоналістом», наклавши табу на багато творів, які повертаються до нас тільки в незалежній Україні.