НОВИНИ ПЛЮС

19.10.2007

Туреччина готова до нападу на Ірак

Парламент Туреччини позавчора надвечір дав згоду на перетин армією кордону з Іраком та проведення на півночі Іраку військової акції з метою ліквідації баз бойовиків із Робітничої партії Курдистану, які здійснюють звідти атаки на територію Туреччини. Прем’єр–міністр Туреччини Реджеп Ердоган заявив, що це зовсім не означає негайного початку військових дій.

У разі прийняття рішення про інтервенцію турецький контингент повинен нараховувати не менш, як 30 тисяч військовослужбовців.

Влада курдської автономії на півночі Іраку заявила, що в разі інтервенції турки будуть вважатися окупантами і отримають опір. Прем’єр–міністр Іраку Нурі аль–Малікі після голосування в парламенті Туреччини зателефонував Реджепу Ердогану і сказав, що якщо немає іншого виходу, то турецька й іракська армії повинні спільно проводити операцію з ліквідації баз курдських сепаратистів.

Буш думає, що третю світову почне Іран

Президент США Джордж Буш вважає, що опанування Іраном ядерною зброєю може призвести до третьої світової війни. Таку заяву він зробив на прес–конференції у Білому домі, і це була, власне, відповідь Сполучених Штатів на заяву президента Росії Володимира Путіна під час недавнього саміту країн Каспійського моря, що відбувся в Тегерані. Путін, нагадаємо, підкреслив, що Росія рішуче проти військового нападу на Іран. «Я повідомив людям, — сказав Буш, — що якщо ви хочете уникнути третьої світової війни, ви повинні бути зацікавленими в тому, щоб не допустити, аби вони (іранці. — Ред..) отримали знання, необхідні для створення ядерної зброї».

Упродовж останніх днів у низці комітетів Конгресу США проходять закриті засідання, присвячені Ірану, сповіщає РІА «Новості».

Аляска святкує 140–річчя приєднання до США

Півострів Аляска та прилеглі території загальною площею понад 1,5 млн.кв.км Росія у 1867 році продала США за 7,2 млн.доларів. Пізніше російські історики критикували це рішення царя Олександра ІІ. Але сучасники загалом підтримали ідею продажу майже безлюдного півострова — освоювати його на додачу до Сибіру та Далекого Сходу у Росії не було ні матеріальних, ні людських ресурсів. Водночас і американські газети того часу критикували рішення уряду про купівлю «брили льоду». Думки змінилися лиш за десятиліття, коли на Алясці було відкрито поклади золота, а на початку ХХ ст. — і нафти.

Тепер штат Аляска є п’ятим у країні за рівнем доходів на душу населення. Крім того, щороку сюди приїздять понад 850 тис.туристів. Учора, в день 140–річчя офіційної передачі Аляски Сполученим Штатам, тут відбулися фольклорні фестивалі, пише «Лєнта.ру».

  • Майдан біля Кремля

    Російські активісти активно вивчають «матбазу» масових протистоянь із правоохоронцями: щити, балаклави, коктейлі Молотова... За прикладами, благо, далеко ходити не треба: поряд, якихось шість сотень кілометрів, — Україна, де досвідчені товариші покажуть, навчать, передадуть досвід. >>

  • Кремлівська «Зміна»

    Лідер партії «Зміна» (Zmiana) Матеуш Піскорський не знав, що його партію фінансували російські спецслужби — така лінія захисту польського політика, заарештованого у Польщі за шпигунство та поширення антиукраїнських настроїв. Прокуратура і Агенція внутрішньої безпеки стверджують, що все було саме навпаки. >>

  • Потрібні робочі руки

    На тлі низького безробіття та великої кількості вакансій чеський уряд започаткував нову державну програму запрошення іноземних фахівців, повідомляє «Радіо «Свобода». Ідеться передусім про кваліфіковану робочу силу, яка зможе закрити прогалини на чеському ринку праці, а головним джерелом таких фахівців чехи бачать Україну. >>

  • З голоду не помрете, але паски затягуйте

    Міністри фінансів країн єврозони та представники Міжнародного валютного фонду після 11-годинних переговорів у Брюсселі домовилися вчора про новий транш допомоги для Греції в 11,5 млрд. доларів (10,3 млрд. євро) та реструктуризацію боргу, повідомляє Бі-Бі-Сі. >>