Президент Франції Ніколя Саркозі та його дружина Сесилія, як повідомила газета «Нувель Обсерватер», «15 жовтня з’явилися разом до суду і здійснили процедуру розлучення». Телеканал новин LCI вчора виклав дещо іншу версію подій: у понеділок Сесилія сама з’явилася до суду і подала документи на розлучення, а потім суддя відвідав Єлисейський палац і передав їх президенту «для контрасигнації». Єлисейський палац наразі не коментує ці повідомлення, як і численні плітки про розлучення першої пари Франції. Речник президента Давид Мартіньйон відповів допитливим журналістам, що тут нічого коментувати, лише зазначив, що Сесилія Саркозі не буде супроводжувати свого чоловіка під час його офіційного візиту до Марокко наступного тижня.
Подружжя Саркозі востаннє з’явилося разом на публіці в червні під час саміту «великої вісімки» в Німеччині. Плітки про розлучення 52–річного Ніколя та 49–річної Сесилії почали курсувати у французьких ЗМІ ще два тижні тому. Їхній шлюб, укладений 1996 року, вже пройшов через одну кризу на межі 2005–го і 2006 років. Тоді тижневик «Парі Матч» подав на обкладинці фото Сесилії разом із її тодішнім коханцем Рішаром Аттісом. Та невдовзі Саркозі знову зійшлися. 23 жовтня мала б виповнитися 11–та річниця їхнього шлюбу, в якому вони мають 10–річного сина Луї. Цей шлюб був другим і для Ніколя, і для Сесилії. Обоє мають по двоє дітей від перших шлюбів.
Чутки про розлучення першої пари викликали бурю дискусій у Франції стосовно того, чи Конституцією дозволяється розлучення президента? Двоє провідних французьких правників — Норбер Фулькіє з Університету Еврі та Венсан Валентен з Сорбонни — позавчора в газеті «Ліберасьйон» коментували ситуацію на цілу шпальту. Тож, відповідно до статті 67 Конституції, в якій йдеться про правовий захист президента, судовий позов до першої особи країни не має права подавати жодна особа, навіть дружина. «Навіть розлучення за взаємною згодою виглядає дуже проблематичним, оскільки в цьому випадку президент буде змушений сидіти в суді, що заборонено Конституцією», — заявляють правники. Інші юристи не погоджуються. «Стаття 67 створена для того, щоб захищати не приватну особу, а президентську функцію», — заявляє фахівець з конституційного права Дідьє Рібе — це розлучення буде виключно приватною справою між двома приватними особами». «Конституція захищає свободу вступати в шлюб і свободу розривати його», — додає Рібе.