Десятки тисяч прихильників колишньої глави уряду Пакистану Беназір Бхутто ще вчора почали збиратися на вулицях Карачі в очікуванні на повернення їхнього кумира. Бхутто сьогодні має прилетіти до Пакистану після восьмирічного перебування в екзилі. Очікують, що в цьому 15–мільйонному місті Бхутто зустрічатимуть приблизно мільйон прибічників.
Готуються також політичні противники, які, можливо, будуть намагатися вбити Беназір — жінку–символ демократичних перетворень у цій мусульманській країні. З огляду на таку загрозу, в Карачі мобілізовано 3500 поліцейських, антитерористичні спецпідрозділи, які розшукують бомби на дорогах та обносять куленепробивним склом баки для сміття, в яких зловмисники можуть залишити вибухові пристрої. За порядком будуть також стежити п’ять тисяч добровольців з партії Беназір Бхутто. Пакистанська влада звернулася вчора до самої героїні всієї цієї великої метушні, щоб вона скоротила церемонію зустрічі її народом із запланованих 18—20 годин (включно з 15–кілометровим маршем вулицями Карачі) принаймні до кількох годин.
Головний противник Беназір, діючий президент Первез Мушарраф, під тиском США змушений був анулювати висунуті проти Бхутто звинувачення в корупції та дозволити цій жінці повернутися на батьківщину. Популярність самого Мушаррафа в Пакистані вже сягає дна, але він є відданим союзником США. Тому план Вашингтона простий: Мушарраф залишиться на посаді президента (якщо Верховний суд визнає його обрання на другий президентський термін у парламенті легітимним), а Беназір Бхутто повертається в крісло прем’єр–міністра і гарантує спокій у країні. Парламентські вибори в Пакистані відбудуться в січні наступного року. Бхутто має час на проведення виборчої кампанії і, як вважають, її Пакистанська народна партія легко переможе на виборах. Таке «соломонове рішення», яке вигадав Вашингтон, має задовольнити пакистанське суспільство.