Главу держави дніпропетровці чекали як «істину в останній інстанції». Спершу Президент прибув безпосередньо до потерпілого будинку по вулиці Мандриківській, 127. Оглянувши місце катастрофи, тут же, у штабному наметі МНС, він зібрав представницьку нараду, у ході якої було вироблено тактику дій на найближчі три—чотири дні.
Після цього Віктор Ющенко близько поспілкувався з журналістами. Пресу насамперед цікавило, чи не постане після катастрофи в Дніпропетровську питання повернення газопостачальної сфери до державної власності. На що Віктор Андрійович зазначив, що незалежно від того, хто експлуатує мережі, держава повинна контролювати весь процес постачання «блакитного палива» насамперед через ліцензійну діяльність.
Президент також детально зупинився і на причинах вибуху, який забрав щонайменше 17 життів. По–перше, не проведено необхідної профілактичної роботи. По–друге, кадри в «Дніпрогазі» не завжди або далеко не відповідають вимогам. По–третє, державна контрольна служба виявилася не на висоті. Отож глава держави заявив про обов’язок уряду навести порядок саме в царині контролю і про необхідність повної інвентаризації низьких і середніх газових мереж.
Жорстку позицію зайняв Президент і стосовно відповідальних осіб «Дніпрогазу» — від арешту їхнього майна до притягнення до відповідальності за заподіяні матеріальні та моральні збитки. «Це є урок, який насамперед повинна засвоїти держава», — зазначив Віктор Ющенко. Особливо ж главу держави здивувало, що жоден акціонер «Дніпрогазу» дотепер не запропонував будь–яку допомогу потерпілим.
Не меншого значення Віктор Андрійович надав і питанню влаштування нормального життя потерпілих внаслідок вибуху. Про це Президент довго розмовляв з ними у приміщенні 76–ї школи. Самі ж люди після такого спілкування винесли переконаність, що наодинці зі своєю бідою не залишаться.
Глава держави відвідав лікарні, де перебувають поранені внаслідок вибуху.
А ТИМ ЧАСОМ...
Державна комісія з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації в Дніпропетровську прийняла рішення тимчасово поновити на посаді керівника з газопостачання і газифікації «Дніпрогаз» Олександра Чернікова (нинішнього керівника Ігоря Іванкова затримано прокуратурою). Черніков очолював «Дніпрогаз» з 1992 року, але був звільнений при зміні акціонерів у квітні 2007 року.