Як відомо, в українській родині не хліб усьому голова, а жінка. В української жінки все до ладу: вдома порядок, чоловік задоволений і на роботі вона фору дає. Ось такої формули успіху дотримується Український жіночий фонд. Організований ним конкурс «Перший крок до успіху» довів це. Адже має на меті стимулювати активну життєву позицію дівчат віком від 16 до 22 років — майбутніх лідерок, здатних змінити країну та суспільство. Ця програма підтримки молоді була започаткована восени минулого року відомими громадськими організаціями — Українським освітнім центром реформ та Фондом «Приятелі дітей–Україна». До конкурсу для реалізації свого потенціалу прагнуть залучити насамперед вихованок інтернатів, дівчат із малозабезпечених сімей і провінційних мешканок.
На початку 2007 року всі бажаючі могли надсилати до Організаційного комітету проекти з ідеями, спроможними змінити життя їхніх місцевих громад. Зрештою було відібрано 30 найкращих ідей, авторки яких з’їхалися на завершальний етап до Києва. Переможниці отримали гранти на реалізацію своїх проектів, які стосуються соціально важливих проблем. А ще зустрілися з відомими жінками України та світу на чолі з головою Всесвітнього партнерства «Живі голоси» Мелані Верві. Жінки–лідерки поділилися з дівчатами таємницями свого успіху. Бо, як зазначила одна з фундаторок конкурсу Марта Коломієць, безпосереднє спілкування з відомими особистостями надихає учасниць на нові звершення.
Серед жінок, які прийшли поспілкуватися, були телеведуча Ольга Герасим’юк, олімпійська чемпіонка Стелла Захарова, дизайнерка Айна Гассе та навіть астронавтка українського походження Гайдемарі Стефанишин–Пайпер.
Кожну історію, пораду від наставниць дівчата намагалися записати на плівку пам’яті. Голова Фонду демократії в Євразії Надія Дюк закликала завжди залишатися українцями і не соромитися цього. «Я — українка, яка ще змалечку живе у Британії. Скільки себе пам’ятаю, вдома завжди розмовляли українською, а для моїх англійських однолітків це було екзотикою. Одного разу, коли мені було шість років, мене запитали: «Україна — це частина Росії?». Я відповіла, що Україна — самостійна держава, тоді, коли в повітрі ще й не пахло розпадом Радянського Союзу», — каже Надія Дюк.
А актриса Наталя Сумська вважає, що, будучи головною у родині, амбітною та незалежною особистістю, потрібно пам’ятати: чоловіки — вразливі створіння. І в шлюбі навіть з таким відомим актором, як Анатолій Хостікоєв, слід бути не тільки дружиною, а його опорою та найкращим порадником.
Скільки людей — стільки думок. Може, саме тому чіткої формули успіху присутні так і не почули. Хоча головну тезу — залишатися самим собою — зрозумів кожен.
Богдана БУЗЕМСЬКА