Черновецький таки має намір реорганізувати комунальні ЗМІ столиці у «Київський медіахолдинг». У Нацраді застерігають: такі ініціативи можуть закінчитися погано
Озвучена ще кілька місяців тому ініціатива КМДА про створення на базі комунальних засобів масової інформації єдиного медіахолдингу, в якому 51% акцій залишиться у розпорядженні київської влади, а решту на конкурсних засадах буде передано приватним інвесторам, схоже, таки буде реалізована. Як повідомив анонімний співрозмовник у мерії інформагентству «Українські новини», вже є розпорядження, у якому йдеться про припинення роботи комунальних редакцій шляхом їх злиття в холдинг у вигляді закритого акціонерного товариства зі зміною юридичного статусу.
Якщо це станеться, друковані видання «Хрещатик», «Вечірній Київ» і «Українська столиця», радіостанція «Голос Києва» і ТРК «Київ» перейдуть під вплив приватних осіб. За інформацією інтернет–видання «Телекритика», появу такого розпорядження, підписаного Леонідом Черновецьким, уже підтвердив віце–президент телеканалу «Київ» Микита Бельський. «Виконано воно повинно бути до 31 грудня 2007 року», — зазначив він.
Водночас Національна рада з питань телебачення і радіомовлення уже попередила: такі дії КМДА можуть призвести до позбавлення ліцензії столичного телеканалу. «Це не категорична заява і, безумовно, ми прискіпливо розглянемо всі розпорядження, видані мерією, — пояснив «УМ» голова Нацради Віталій Шевченко. — Дозвіл на мовлення вони отримали за особливим, ексклюзивним статусом: як столичний муніципальний телеканал. Відтак якщо буде зміна власників, політики телеканалу, статусу, то, без сумніву, ми можемо переглянути попереднє рішення і позбавити ТРК «Київ» ліцензії».
Наразі позбавлення права на мовлення — чи не єдина реальна можливість припинити спроби перебрати телеканал у приватні руки. Хоча, впевнений депутат Київради від фракції БЮТ Олександр Бригинець, це не вихід із ситуації. Якщо так станеться, частота довго вільною не залишиться. «Є багато олігархів, які стануть у чергу, аби її отримати. Наразі ж ми нічого вдіяти не можемо, оскільки не маємо у міській раді більшості. «Наша Україна», як і до виборів, далі підтримує всі ініціативи мера. Відтак поки не буде їм вказівки згори, щоб вони об’єдналися з БЮТ, вдіяти нічого практично неможливо. Інший варіант — щоб парламент нового скликання своїм рішенням розпустив Київраду. Доти ми просто безсилі перед свавіллям мера».