30 років самодіяльний художник Петро Ільєнко з Чорнобая Черкаської області виготовляє картини із звичайного насіння. Причому робить це, на відміну від інших майстрів, не в 3—4 кольори, а у повній кольоровій гамі.
У роботу йдуть зернятка гороху, пшениці, проса, маку, жита, вівса конюшини, ячменю, гречки, квасолі, кукурудзи, льону, дуба, каштану, ріпаку, перцю, винограду, груш, яблук, акації, коноплі. І якщо чогось не вистачає з власного городу, то дід Петро купляє все те на базарі.
Спеціалізується він здебільшого на портретах. Варто лише принести художнику фотокартку, за якою він і створить вам оригінальний портрет. На картоні, змащеному клеєм, пінцетом та пучками, він викладає зернятка, потім змащує готовий портрет лаком.
«Без лаку, звісно, портрети виграють соковитішими фарбами. Але після того, як кілька картин не полакував, одну попросили переробити, бо вдома у замовника горобці повикльовували там зерно, тепер завжди покриваю лаком», — розповідає «Україні молодій» Петро Миколайович. І люб'язно показує портрет Тараса Шевченка. Каже, що в незалежній Україні йому багато замовляють саме Кобзаря. А ще відомих наших політиків.
Згадує, як виготовив портрет Леоніда Брежнєва, і йому за це не заплатили. Була та картина висотою до двох метрів.
Спеціальної освіти у Петра Ільєнка немає. А талант до малювання проявився у нього ще в дитинстві, коли він у батьківській хаті в селі Демки пообмальовував стіни портретами Суворова, Кутузова, Петра I.